Владика Петро Стасюк: Наука, яку сучасні християни не хочуть чути

18 вересня 2020

Єпарх Мельбурнський владика Петро Стасюк у XIV Неділю по Зісланні Святого Духа поділився своїми духовними роздумами щодо притчі про запрошених на весільний бенкет. Це Боже запрошення, за словами проповідника, стосується також кожного із нас: «Варто пам’ятати про це запрошення і ми можемо врятуватися від гріха та тягаря цього світу. Це запрошення до кращого життя, яке Господь приготував нам на небесах».

Владика Петро Стасюк: Наука, яку сучасні християни не хочуть чути

Ісус розповідає нам притчу про весільний бенкет. Деякі гості проігнорували запрошення. Це дуже образило управителя.

Тож він вирішив запросити всіх, хто був на вулиці, щоб заповнити зал. Ті, хто не прийняв запрошення управителя, були знищені його військом.

Ісус говорить це незадовго до Страсного тижня, коли він страждатиме на хресті. Тому урок притчі є дуже чіткий.

Відповідь християн на запрошення Боже

Господь є управителем, який хоче щоб люди прийшли на його бенкет, що в розумінні Біблії є запрошенням до Царства Божого на небесах. Господь демонструє свої дуже щедрі ласки до своїх людей, коли готує все найкраще для них, але дехто з людей вирішує не приходити; і серед них є ті, хто підтримує Його лише на словах, або ігнорує Його чи навіть є проти Нього. Така поведінка має наслідки. Пособники диявола будуть покарані! Цю науку не хочуть чути сучасні християни, але настане Судний день.

Не йдеться лише про те, що сталося з Христом під час Страсного тижня. Погане ставлення до пророків у Біблії свідчить про те, що люди нехтували словами Господа віддавна і продовжують це робити.

Господь запрошує усіх

До раю запрошено усіх. Саме тому слуги Господа запрошують кожного, кого можуть знайти на вулицях: і добрих, і поганих. Це не лише запрошення для розумних чи освічених, чи високоморальних, а для усіх, хто прийде. Ісус прийшов на землю, щоб спасти, тих, хто заблукав, не лише до тих, хто дотримується правил. Господь запрошує усіх. Варто пам’ятати про це запрошення і ми можемо врятуватися від гріха та тягаря цього світу. Це запрошення до кращого життя, яке Господь приготував нам на небесах.

Добра новина, яка відвертає нас від темряви

Проте, також існує засторога. Ті, хто не захоче прийняти запрошення Господа, наприклад, ті, хто проти Христа, або ті, хто вдає, що вони з Христом, але не беруть участі у Божому плані будуть «блукати у вічній темряві».

Послання Євангелія є доброю новиною, проте це лише добра новина, якщо вона відвертає нас від темряви чи Страшного суду Господа.

Євангеліє говорить, що немає жодної причини, щоб Божі люди не прийняли Його запрошення. Ігнорування Господа та відкидання його запрошення створює хаос та руйнує.

Нас змінює Боже милосердя

Притча також говорить нам про потребу одягнути весільні одежі, які Господь дав нам.

Цими одежами є доброта, людяність, незлобливість, терпеливість, прощення, та, передовсім — любов. Ми приходимо до Господа такими, як ми є, а Господь змінює нас своїм Святим Духом. Нас змінює Боже милосердя. Грішники отримують прощення, життя змінюється.

Сандро Боттічеллі, Весільний бенкет, 1483 рікСандро Боттічеллі, Весільний бенкет, 1483 рік

Прийняти запрошення до Царства Божого

Ісус хоче, щоб ми, при потребі, задумалися і помолилися про те, куди ми йдемо у нашому житті.

Це не погано говорити про такі речі. У Біблії Господь завжди говорить, що трапиться, якщо проігнорувати запрошення на Його весільний бенкет. Прийняти його є дуже мудрим рішенням.

† Петро Статсюк,
єпарх Мельбурнський