Владика Петро Голіней висловив вдячність бельгійському народові за підтримку України під час Літургії в Антверпені

23 лютого 2024

У неділю, 18 лютого 2024 року, у храмі Святого Михаїла та Святого Петра в Антверпені (Бельгія) відбулася Архиєрейська Божественна Літургія за участі єпископа-помічника Коломийської єпархії УГКЦ владики Петра Голінея.

Владика Петро Голіней очолив Архієрейську Божественну Літургію, під час якої уділив дияконські свячення піддиякону Коломийської єпархії Володимиру Грещуку. Під час молитви єпископові співслужили владика Йоган Бонні, єпископ дієцезії Антверпен, Крістоф Струйс, ректор семінарії імені святого папи Івана XXIII, о. Руслан Піх, парох парафії Св. Михаїла і Св. Петра та численно зібране духовенство. Про це зазначає пресслужба Коломийської єпархії УГКЦ.

В часі проповіді єпископ звернувся до вірних з пастирським словом, зазначивши, що присутні мають нагоду роздумувати над уривком Святого Євангелія від Івана, в якому розповідається про перші зустрічі Ісуса Христа із своїми апостолами. За його словами, для них ця зустріч стає визначальною, оскільки вона докорінно змінює їхнє життя. Ще донедавна вони жили своїми звичними турботами, а тепер, зустрівшись із новим Учителем, входять у щось невідоме, але одночасно особливе.

«До наповнених пошуку за Месією належать і наші сьогоднішні біблійні герої: Андрій, Симон, Филип та Натанаїл. Всі вони по-своєму готові приймати чи сумніватися в радісній звістці. Для кожного з них приготовано Господом певне покликання. Вони стають першими, кого Господь наш Ісус Христос вибирає собі на апостольське служіння, для проповіді до всіх дітей Адамових із закликом: повернутись до спасительного, колись втраченого раю. Ми, що теж є дітьми плачучого Адама, одержали можливість повернутись до втраченого нашими прародичами раю, але не до Едемського саду, а до Царства Господнього, яке відкрив своїм стражданням наш Спаситель — Христос. Він дає можливість повернутися до Отця. В інший спосіб повернути собі втрачений рай людина не зможе, як тільки через Христа, що і є для нас Месією і Спасителем», — провадив владика Петро.

Проповідник закликав вірних казати Господеві «так» і застановитись над важливістю зустрічі з Господом. Бо тільки той, хто з Ним зустрівся, знайде полегшу душі і відшукає втрачений Рай. Господь хоче прийняти всіх і прийматиме всіх, оскільки закликає: «Прийдіть до мене всі…» (Мт. 11, 28).

По завершенні святкового богослужіння владика Петро передав єпископу Йогану Бонні подяку від правлячого єпископа Коломийського Василя Івасюка, разом із тим подякувавши за опіку над українськими вірними, «для яких відкриті не тільки храми, але й батьківське серце єпископа». Слова подяки линули до ректора семінарії та пароха парафії Св. Михаїла та Св. Петра. На памʼять про цей день єпископ з України вручив отцям та єпископові Коломийську ікону Пресвятої Богородиці «Це мати твоя».

Також владика Петро Голіней привітав нововисвяченого диякона своїм батьківським словом: «Я знаю тебе ще зі шкільних років, і як приємно бачити, що ти став достойним мужем прийняти велике Таїнство. Памʼятай, що дияконія — це служіння. А щоб добре служити, потрібно вміти любити усіх, хто буде готовий відкрити свої серця на Бога».

У свою чергу, диякон Володимир подякував усім причетним до його духовної формації та усім присутнім, які прийшли розділити радісну подію свячень: «Хочу подякувати Богові за дар життя. Достеменно не знаю, чому Він мене покликав, але хочу завжди відповідати Йому „так“!»

На завершення лунало гучне «Многоліття» й усі присутні вітали нововисвяченого диякона з початком його священничого шляху, бажаючи благословенного служіння під проводом Святого Духа.

Фото: Павло Гедзик