Владика Петро Голіней провів лекцію з історії України для студентів у Римі

2 червня 2024

У п’ятницю, 31 травня, у Папській українській колегії Святого Йосафата в Римі відбулася лекція з історії християнства в Україні, яку провів владика Петро Голіней, єпископ-помічник Коломийської єпархії УГКЦ, доктор східних церковних наук.

Владика Петро Голіней провів лекцію з історії України для студентів у Римі

Це була завершальна зустріч зі студентами у межах курсу з історії, який тривав у спільноті колегії впродовж другого навчального семестру, як інформує пресслужба колегії Святого Йосафата.

Головним акцентом цього курсу було питання стереотипів, які склалися навколо історії України й історії УГКЦ зокрема. Владика Петро розповів про відмінності історії, як науки, і як ідеології. «Людина, — за його словами, — постає у світлі історії, яку нам подали попередні покоління, тож пам’ять про неї має бути правдива». Лектор підкреслив, що хоча історичних відомостей ми маємо сьогодні багато, однак серед них є велика кількість неправди. Найгіршою ж неправдою, за словами доповідача, є та брехня яка містить у собі крихту правдивої інформації.

Окремо владика зупинився на ролі Української Греко-Католицької Церкви у формуванні української нації: «Історію нашої Церкви треба любити, адже вона написана кров’ю наших мучеників».

Нагадаємо, що у ці дні владика Петро Голіней перебуває в Італії на запрошення владики Діонісія Ляховича, Апостольського екзарха для українців-католиків східного обряду в Італії, задля того, щоби взяти участь у Днях молоді Апостольського екзархату.

У свято Торжественного поклоніння пречистим Тайнам Тіла і Крови Господа нашого Ісуса Христа, яке за григоріанським календарем святкували 30 травня, він очолив Божественну Літургію у катедральному храмі Жировицької Богородиці святих мучеників Сергія і Вакха в Римі.

У своїй проповіді владика Петро роздумував над величчю свята Євхаристії. «Якщо є чиста наша душа і ми приймаємо Пресвяту Євхаристію, то стаємо найщасливішими людьми у цілому світі, незважаючи на те що маємо різні небезпеки. Чому ми є найщасливіші? Тому що Він є частиною нашого життя, настільки наскільки ми відкриваємо наші серця і після того ми стаємо частиною вічності з Богом, вічності яка починається тут в кожному нашому дні. Християни мають бути євхаристійні, а бути євхаристійними означає жити для когось, не замикатися в собі, не жити виключно для себе», — зазначив він.