Владика Петро Голіней очолив недільне богослужіння у Відні (Австрія) та закликав українців до молитви та підтримки своїх земляків

28 лютого 2024

У неділю, 25 лютого, у храмі Пресвятої родини, що у місті Відень (Австрія), відбулася Архиєрейська Божественна Літургія з нагоди вшанування другої річниці широкомасштабної російської війни проти України.

Владика Петро Голіней, єпископ-помічник Коломийської єпархії УГКЦ, очолив Архиєрейську Божественну Літургію. Після Служби Божої відбувся Чин панахиди та молитва за всіх невинно вбитих у цій війні. Про це повідомляє пресслужба Коломийської єпархії УГКЦ.

Єпископові співслужили місцевий парох храму отець Любомир Дутка, економ єпархіального управління Коломийської єпархії отець Віктор Прийдун та сотрудник храму Пресвятої родини Роман Птасюк.

Під час проповіді єпископ звернувся до вірних з пастирським словом, де наголосив, що навіть за кордоном наші вірні повинні не забувати про свою українськість, люди в діаспорі повинні не забувати наших традицій, а насамперед вчити своїх дітей рідної української мови.

Щодо нинішньої ситуації в Україні, владика Петро зазначив: «Завжди памʼятайте в своїх молитвах про хлопців та дівчат на фронті і різними засобами допомагайте їм. Не кожен може взяти в свої руки зброю, але кожен може і мусить за них молитися».

Після Святої Літургії, архиєрей спільно з духовенством помолився Панахиду за полеглих воїнів, а також за всі невинні жертви, які загинули внаслідок російської агресії. Потім всі присутні заспівали церковний гімн: «Боже великий, єдиний».

Нагадаємо, що напередодні, 24 лютого, владика Петро Голіней взяв участь у спільній екуменічній молитві за Україну в Соборі Святого Стефана у Відні за участі кардинала Крістофа Шенборна та Генерального вікарія для вірних Східних Католицьких Церков в Австрії о. Юрія Коласи.