Владика Мирон Мазур

Єпископ Єпархії Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці УГКЦ із осідком у м. Прудентополіс (Бразилія), василіянин.

5 лютого 1962 року у колонії Едуардо Шавес (Прудентополіс, штат Парана, Бразилія).

8 вересня 1990 року із рук преосвященного владики Єфрема В. Кривого, єпарха Куритибського.

26 лютого 2006 року в храмі Святого священномученика Йосафата у м. Прудентополіс (Бразилія).

Інтронізація

13 липня 2014 року в катедральному соборі Непорочного Зачаття у Прудентополісі (Бразилія).

Дитинство та освіта

Майбутній владика Мирон Мазур народився 5 лютого 1962 року у зразковій християнській сім’ї Рафаїла Мазур та Магдалини з роду Романишин у колонії Едуардо Шавес (Прудентополіс, штат Парана, Бразилія). Розповідаючи про своє коріння, владика пригадує: «Наскільки я знаю, моє коріння є з Галичини. Не знаю точно звідки, але на паперах, які я міг бачити, було написано, що вони були з Австрії. Тобто це була давня еміграція. Вона відбувалася ще за часів панування Австрії у Галичині. То була перша хвиля еміграції 1896 року. Це були ще мої прадіди. Одинока особа, з якою я жив і міг розмовляти про Україну, це була моя бабуся, яка приїхала до Бразилії у 6 років. Із нею я мав спілкування про Україну. Розповідала різні речі. Перш за все, вони дуже тужили за своїм краєм, за своїми звичаями. Бразилія була для них цілковито іншою країною, до якої було важко їм пристосуватися. Розповідала про життя. Моя бабуня була дуже побожна, багато співала, нас вчила молитися. Від неї я навчився говорити по-українськи. І це все вона розповідала. Розповідала також про різні історії своїх батьків. Зокрема, про війну, про різні бомби, які падали, про те, як люди ховалися. І головно, про панування. Вони не мали земель і в Бразилії в тих часах обіцяли дати багато землі. І тому вони виїжджали і їхали до Бразилії».

Навчався у місцевій народній школі, а відтак в 1975–1978 роках у семінарії Св. Йосифа, що в Прудентополісі. Із 1981 до 1986 рік вчився у Ліцеї в СТУДІЮМ оо. Василіян у Куритибі, де вивчав філософію. А впродовж 1986–1989 років вивчав богослов’я у Папському університеті св. Ансельма в Римі, де завершив бакалаврат з богослов’я.

Свої перші монаші кроки розпочав зі вступу на новіціат оо. Василіян в Іваї (Парана, Бразилія) 7 лютого 1979 року. Відтак перші монаші обіти склав 10 лютого 1981 року, а вже 1 січня 1988 року склав довічні монаші обіти в Римі. Піддияконське поставлення майбутній владика отримав 10 грудня 1989 року в Римі, а відтак дияконські свячення 1 січня 1990 року із рук владики Мирослава Марусина. Священичі свячення відбулися в рідній колонії Едуардо Шавес 8 вересня 1990 року із рук Преосвященного владики Єфрема В. Кривого. Після закінчення богословських студій протягом 1989–1993 рр. також завершив навчання на факультеті післядипломної освіти в Університеті оо. Салезіян у Римі із спеціалізацією «Виховниче знання», а також «Орієнтація покликань», отримавши диплом.

1993 рік — коадютор парафії Різдва Матері Божої в Куритибі і професор у СТУДІЮМ оо. Василіян у Куритибі (Парана, Бразилія).

1993–2000 роки — адміністратор парафії в Антоніо Олінто, професор у СТУДІЮМ оо. Василіян, духівник у Великій семінарії оо. Василіян у Куритибі, проповідник реколекцій для монахинь і коадютор парафії Різдва Матері Божої в Куритибі.

2000–2004 роки — ігумен монастиря оо. Василіян у Куритибі та професор у СТУДІЮМ.

2004 рік — обраний на служіння Протоігуменом оо. Василіян у Бразилії та продовжив викладацьку діяльність у Великій семінарії.

21 грудня 2005 року папа Римський Бенедикт XVI іменував ієромонаха Мирона Мазура єпископом-помічником Української греко-католицької єпархії св. Івана Хрестителя в Куритибі (Бразилія), титулярним єпископом Симітту. 26 лютого 2006 року в Прудентополісі у храмі святого священномученика Йосафата відбулася єпископська хіротонія. Головний святитель — Блаженніший Любомир Гузар, а співсвятителі — архиєпископ і митрополит Філадельфійський Стефан Сорока та єпископ Куритибський Єфрем Кривий.

12 травня 2014 року була утворена нова єпархія Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці у Прудентополісі як складова митрополії Святого Івана Хрестителя у Куритибі, тому владика Мирон був номінований її першим єпархіяльним єпископом.

13 липня 2014 року в тепер уже катедральному соборі Непорочного Зачаття у Прудентополісі відбулася інтронізація владики Мирона як єпарха єпархії Непорочного Зачаття, яку здійснив під час свого пастирського візиту до Бразилії Блаженніший Святослав Шевчук, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви.

Адреса: R. Dugue de Caxias, 1615, Caixa Postal 137, 84.400.000 Prodentopolis, PR, BRASIL-БРАЗИЛІЯ

Телефон: +55 (42) 3446-55-52

Ел. пошта: [email protected]