Владика Миколай Бичок відвідав студентський храм та Галицький коледж Тернополя

24 лютого 2021

21–21 лютого 2021 року з благословення архиєпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівського УГКЦ Василія Семенюка відбувся пастирський візит владики Миколая Бичка, єпарха Мельнбурнського, до студентського храму Покрови Пресвятої Богородиці (вул. Лепкого, 12) та Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола міста Тернополя. Під час візиту відбулася Архиєрейська Свята Літургія, зустріч зі студентами та викладачами закладу.

Владика Миколай Бичок відвідав студентський храм та Галицький коледж Тернополя

Студентська спільнота Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола на чолі з директором Марією Баб’юк, парафіяни, члени спільноти «Українська молодь — Христові» чисельно зібралися на спільну молитву у храмі. На Святій Літургії архиєрею співслужили настоятель храму о. Олег Харишин та сотрудник о. Ярослав Шевчук. Хоровий колектив під проводом Оксани Шуфліти прикрасив Богослужіння мистецьким виконанням церковних піснеспівів. Кир Миколай проповідував на тему Євангельського читання неділя митаря і фарисея.

«„Два чоловіки зайшли в храм помолитись…“. Саме такими словами починається притча про двох людей, які розповідають історію про себе», — розпочав свою літургійну гомілію владика Миколай Бичок, єпарх Мельбурнський.

Насамперед, проповідник звернув увагу на постать фарисея та його спосіб творення стосунків із Богом за допомогою молитви. «Фарисей — людина яка знає Писання і заховує всі релігійні приписи. Він так захоплено розповідає про себе, що з цієї розповіді виключає всі свої помилки, недоліки і гріхи. Людина, так „загострено“ говорить про власні успіхи і досягнення, що „свобідно вказує пальцем на гріхи інших“. Можна вивести формулу такої молитви: Я і Я», — підкреслив архиєрей.

Відтак владика звернув увагу на усіма погорджуваного митаря. «Митар — грішна людина, яка розповідає історію власних помилок і гріхів. Але розповідає так, що не втрачає довіри і надії на Боже Милосердя. Розповідає правду про себе, але знає і правду про Бога. Його щира, а одночасно важка розповідь відкриває його серце на Боже Серце. Формула такої молитви: Мій гріх і Боже Милосердя», — промовив єпарх Мельбурнський.

«Яку історію власного життя і свого минулого ми розповідаємо Богові і собі? Як пояснюємо Богові і собі те, що трапилось з нами? Чи це важливо? Так! Бо це є абсолютно фундаментальна річ, від якої залежить, якою ти будеш людиною, як ти будеш дивитися на себе і як ти будеш дивитись на інших!» — закликав насамкінець єпарх Мельбурнський преосвященний владика Миколай Бичок.

Наступного дня кир Миколай зустрівся зі студентами комп’ютерного, юридичного та інших відділень корпусу № 1 Галицького коледжу, що по вул. Б. Хмельницького, 15. У невимушеній атмосфері архиєрей представив духовну науку та дав відповіді на запитання, які цікавили студентську аудиторію.

За матеріалами Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ