Владика Миколай Бичок відвідав храм Покрову Пресвятої Богородиці у м. Ньюкасл (Австралія)

16 жовтня 2022

14 жовтня Свята Церква відзначає празник Покрову Пресвятої Богородиці. З цієї нагоди парафія в місті Ньюкасл (Австралія) за участі свого правлячого архиєрея владики Миколая Бичка відзначила свій престольний празник.

Святкування розпочалось Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолив владика Микола Бичок, єпарх Мельбурнський, у співслужінні о. Симона Цькуя, протосинкела єпархії, о. Павла Березнюка, який уже 14 років є адміністратором на цій парафії, о. Андрія Микитюка, синкела мирян, о. Лаврентія Фута, о. Руслана Бабія та о. Джастіна Макдонеля. Про це повідомляє пресслужба Мельбурнської єпархії Святих верховних апостолів Петра і Павла.

У храмі чисельно зібрались вірні. Усе через те, що подібне святкування з такою кількістю священослужителів було досить давно, оскільки між парафіями в Австралії є великі відстані. Як пожартував отець Павло Березнюк: «Я ще не бачив такого торжественного святкування парафіяльного празника за своє 14-ти літнє служіння на цій парафії».

У своїй проповіді до вірних, владика Микола наголосив, що «свято Покрови Пресвятої Богородиці в нашому народі є дуже почитане, оскільки від самих початків Київської Русі і по сьогодні є безліч храмів, посвячених на честь Божої Матері. В останні дні, коли ворог бомбить наші міста і села, це свято набрало особливого значення. Сьогодні ми поручаємо під могутній Покров Богородиці нашу Батьківщину, а особливо воїнів, медиків, капеланів, волонтерів та всіх людей, словами кондака свята: „Діва днесь предстоїть у церкві і з ликами святих невидимо за нас молиться Богу“».

На завершення Архиєрейської Літургії всі присутні помолились Панахиду за всіх людей та воїнів, які полягли за незалежність України. Опісля, за гарною традицією, всі зібралися однією християнською родиною за спільною трапезою, де можна було разом поспівати, привітати один одного та весело провести час. Трапеза розпочалась молитвою, яку очолив владика Микола Бичок. Свято провадила п. Олександра Бойцун.

Зі словами привітань до усіх звернувся о. Павло Березнюк, адміністратор храму, і п. Леся Бобнюк, представниця громади об’єднання українських громад в Новому Південному Уельсі. У свою чергу, владика Микола закликав усіх присутніх завжди пам’ятати у своїх молитвах наших воїнів та український народ, який зараз страждає від війни.

На закінчення святкування всі помолились молитвою за мир в Україні «Боже, Великий Єдиний».