Владика Микола Бичок звершив Літургію для сумівців в Австралії з нагоди дня їхнього небесного покровителя

7 листопада 2023

5 листопада владика Микола Бичок, єпарх Мельбурнський, відвідав сумівську оселю «Карпати» в Бакстоні (Австралія), щоб разом із представниками цієї організації молитовно відзначити день Святого архистратига Михаїла.

Про це повідомлють на сайті Мельбурнської єпархії УГКЦ.

День Святого архистратига Михаїла протягом багатьох років — це особливе й важливе свято для Спілки української молоді (СУМ) у всьому світі, оскільки саме цей святий є небесним опікуном і покровителем організації. У цей день сумівці в різних куточках світу збираються разом на спільну молитву. Не виняток і представники СУМ Австралії, які в цей святковий день щорічно збираються в оселі «Карпати» у Бакстоні.

Цьогоріч, уперше після переходу Мельбурнської єпархії на григоріанський календар, день Святого архистратига Михаїла святкували 5 листопада. Урочистість розпочалася із традиційного апелю. Після цього владика Микола очолив Архиєрейську Божественну Літургію.

Під час проповіді владика наголосив на важливості цього свята для кожного члена СУМ: «Сьогодні ми відзначаємо Свято архистратига Михаїла. Для кожного сумівця це свято є перемогою добра над злом, правди над брехнею, миру над війною, святості над гріхом. Тому Свято архистратига Михаїла і всіх небесних безтілесних сил можна назвати святом наших небесних покровителів. Наші ангели-охоронці постійно моляться за нас до Бога і просять ласк, необхідних для духовного зміцнення й успішної боротьби зі злими духами — ворогами нашого спасіння. Вони захистять нас своєю невидимою присутністю від будь-якого зла і зроблять безпечною нашу дорогу до неба, про що запевняють слова псалма: „Бо Він звелить своїм ангелам стерегти тебе на всіх дорогах твоїх, вони будуть носити тебе на своїх руках, щоб нога твоя не спіткнулася об камінь“ (Пс. 90, 11–12)».

Після Літургії владика Микола прочитав окрему Молитву до святого архистратига Михаїла і всіх небесних сил безтілесних перед нещодавно відреставрованим образом святого архистратига Михаїла, який привезли з Мельбурна.

Опісля всі учасники урочистості зібралися біля своїх наметів, щоби продовжити спільне святкування.