Владика Микола Бичок зустрівся з Вселенським Патріархом Варфоломієм І

9 жовтня 2024

У перший день після проголошення його кардиналом владика Микола Бичок прибув до Сіднею, щоб взяти участь у церемонії вручення ступеня доктора богослов’я «honoris causa» від Університету Нотр-Дам в Австралії Його Всесвятості Вселенському Патріарху Варфоломію І у місцевому катедральному соборі Святої Марії.

Владика Микола Бичок зустрівся з Вселенським Патріархом Варфоломієм І

У супроводі протосинкела Мельбурнської єпархії Святих апостолів Петра і Павла о. Симона Цькуя владика Микола мав нагоду відвідати катедральний собор Святої Марії, церкву-матір Австралії, щоб помолитися, як повідомляє місцева єпархіальна пресслужба.

Від початку російської війни проти України катедральний собор Святої Марії став місцем, де вірні моляться за Україну та справедливий мир. Центром молитви є історична ікона Христа Пантократора, написана монахом-студитом Ювеналієм Мокрицьким, і подарована блаженнішим патріархом Йосифом Сліпим архиєпископу Сіднея Томасу Кардиналу Ґілрою під час першого візиту патріарха до Сіднея у 1968 році.

Відтак владика Микола перейшов до крипти катедрального собору Святої Марії, де спочивають шість кардиналів. Владика Микола та о. Симон зупинилися біля поховання кардинала Джорджа Пелла, щоб помолитися вервицю за покійних кардиналів та в наміренні Святішого Отця, Патріарха Святослава, Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, єпископів Австралії та духовенства, монашества та вірних Мельбурнської єпархії.

Під час самої церемонії владику Миколу привітали ректор Університету Нотр-Дам в Австралії Крістофер Еллісон та Апостольський Нунцій в Австралії архиєпископ Чарльз Балво, відзначивши, що його призначення до Колегії Кардиналів є великою честю.

Після церемонії кардинал-номінант мав нагоду зустрітися з Його Всесвятістю Вселенським Патріархом Варфоломієм І та подякувати йому за незмінну підтримку, яку Вселенський патріархат надає Україні в її прагненні до справедливого миру. Патріарх Варфоломій відповів гучним «Слава Україні!»