Владика Микола Бичок: «Я розумію, яку велику відповідальність покладає на мене це призначення»

7 жовтня 2024

У неділю, 6 жовтня, піcля традиційної молитви «Ангел Господній» на площі Святого Петра у Ватикані Папа Франциск проголосив владику Миколу Бичка, правлячого архиєрея Мельбурнської єпархії Свв. апп. Петра і Павла для українців-католиків в Австралії, Новій Зеландії та Океанії, кардиналом Католицької Церкви.

Промовляючи до присутніх паломників, Папа Франциск оголосив, що 8 грудня 2024 року він проведе Консисторію, на якій призначить нових кардиналів. Святіший Отець зазначив: «Їхнє походження демонструє вселенськість Церкви, яка не перестає звіщати милосердну Божу любов до всіх людей на землі. Включення нових кардиналів до складу Римської дієцезії також виявляє нерозривний зв’язок між Петровою Столицею та місцевими Церквами, розкиданими по всьому світу». Про це повідомляє пресслужба Мельбурнської єпархії Святих апостолів Петра і Павла.

«Для мене, як і для багатьох інших, ця новина стала великою несподіванкою», — сказав владика Микола Бичок, отримавши звістку про своє призначення. «Я, безумовно, відчуваю хвилювання, тому що це призначення є великим привілеєм. Це не привілей, наданий мені особисто, а привілей, наданий Папою Франциском усій Українській Греко-Католицькій Церкві та Католицькій Церкві в Австралії», — додав він.

Далі єпископ пригадав попередників-кардиналів Української Греко-Католицької Церкви. «Я намагатимусь наслідувати гідний приклад моїх попередників-кардиналів: патріарха Йосифа кардинала Сліпого, який звільнившись після 18 років радянського ГУЛАГу та переїхавши до Риму, став голосом нашої Церкви у вільному світі і, використовуючи різні форуми, наголошував на переслідуваннях Церков в СРСР та закликав до більш радикальних дій для захисту прав вірян; блаженнішого Мирослава-Івана кардинала Любачівського, який повернувся, щоб очолити Церкву в Україні, незважаючи на похилий вік і фізичну неміч, створив структури та інституції, які допомогли нашій Церкві перейти від переслідувань до свободи; блаженнішого Любомира кардинала Гузара, завдяки якому УГКЦ після виходу із підпілля і відродження на заході України знову повернула осідок Верховного Архиєпископа Церкви зі Львова до Києва, започаткувавши активний розвиток УГКЦ на теренах центру, сходу та півдня України», — наголосив владика Микола.

Єпископ Мельбурнський також згадав про свого попередника в Австралії: «Кардинал Джордж Пелл, який так багато досягнув в Австралії та Римі і, незважаючи на всі звинувачення та випробування, був вірним Богові до кінця».

«Я розумію, яку велику відповідальність покладає на мене це призначення», — поділився владика Микола. «Відповідальність за життя і майбутнє всієї нашої Церкви. Знаючи, які важкі часи переживає наш український народ через війну, я продовжуватиму інформувати католицький світ про те, що відбувається на нашій землі, і постійно нагадуватиму про Україну», — мовив він.

«Це також велика відповідальність перед Католицькою Церквою в Австралії, де поступово втрачається віра і поширюється секуляризація. Я бачу ці виклики і прошу Господа, щоб провадив мене на цьому шляху та допоміг гідно прийняти і відповісти на них», — додав архиєрей.

На завершення владика Микола закликав: «Усвідомлюючи цю велику відповідальність, прошу всіх молитися за мене, щоб Господь дав мені сили гідно сповнити покликання, яке мені довірила Свята Церква!»

Це визначна подія для всієї Української Греко-Католицької Церкви та українського народу. В історії Української Греко-Католицької Церкви було 5 єпископів, які були проголошені кардиналами: митрополит Михайло Левицький (1774–1858), митрополит Сильвестр Сембратович (1836–1898), патріарх Йосиф Сліпий (1892–1984), патріарх Мирослав-Іван Любачівський (1914–2000), патріарх Любомир Гузар (1933–2017).

В історії Католицької Церкви в Австралії було 7 кардиналів, останній з яких кардинал Джордж Пелл відійшов до вічності у січні 2023 року. Таким чином, владика Микола Бичок стане шостим кардиналом в історії Української Греко-Католицької Церкви та 8 кардиналом в історії Католицької Церкви в Австралії.

Як для УГКЦ, так і для Католицької Церкви в Австралії наразі він буде єдиним кардиналом. Оскільки Мельбурнська єпархія УГКЦ охоплює не лише Австралію, але й Нову Зеландію та Океанію, владика Микола буде одним з кардиналів Океанії, разом з кардиналами у Веллінгтоні, Тонга, Порт-Морсбі та Ділі.