Владика Михаїл Колтун очолив празник у Крехівському василіянському монастирі Cвятого Миколая
29–30 липня 2023 року у Крехівському василіянському монастирі Cвятого Миколая пройшов нещодавно започаткований відпуст на честь празника вшанування чудотворної ікони Божої Матері. Наприкінці XVІІ століття єпископ Йосиф Шумлянський проголосив ікону чудотворною, коли було стверджено багато чудес і оздоровлень, а сам він став свідком чудесного плачу зображення Пречистої Діви.
Про це розповідає Інформаційний відділ отців Василіян для інтернет-ресурсу Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні ЧСВВ.
Процесійне перенесення ікони та вечірні моління
Святкування розпочались процесійним ходом до джерела, яке знаходиться у лісі біля монастиря, та урочистого водосвяття. Від 16:00 години на Побійній горі відбулась молитва «Хресної дороги». Після завершення хресної ходи, о 18:30 духовенство разом із паломниками молились Велику вечірню з Литією просто неба, на відпустовому майдані, яку очолив Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні о. Йоан Школик, ЧСВВ.
Після вечірні, під звуки передзвону церковних дзвонів та урочистого співу церковного хору священники, монахи, церковні товариства, спільнота «Друзі Бога» та всі вірні взяли участь в урочистій процесії, в якій чудотворну ікону Пресвятої Богородиці з монастиря перенесли до відпустової площі та встановили над головним престолом.
Вечірню Святу Літургію о 19:30 очолив о. Теодозій Янків, ЧСВВ, вислужений Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні, перший після виходу з підпілля ігумен Крехівсього монастиря та магістр новиків. У проповіді він зауважив, що після повернення василіян до Крехова у 1990 році, коли у монастирі ще не було чудотворних ікон Пресвятої Богородиці та святителя Миколая, відчувалась якась сухість у чернечому житті, наче чогось не вистачало. Лише коли відбулось повернення ікон, монаше життя ожило: молитва стала більш палкою, з’явилося багато покликань, ченці раділи і завзято працювали і навчалися, знаючи, що за них заступаються Пречиста Богородиця та Миколай Чудотворець з цих чудотворних ікон.
Опісля відбувся Молебен до Божої Матері та нічні чування, організовані і проваджені отцями-василіянами.
Владика Михаїл Колтун: довіритись Богу та Пречистій Діві Марії
30 липня, у неділю раненько, прочани молились Святу Літургію в мурованому храмі, а Утреню та Акафіст до Богородиці — на відпустовій площі.
Об 11:00 годині, після процесії з монастирського храму до відпустового майдану, розпочалась Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив владика Михаїл Колтун, єпископ Сокальсько-Жовківський. Йому співслужили отці Йоан Школик, ЧСВВ, Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя, Веніамин Чернега, ЧСВВ, Провінційний вікарій та економ, намісник Львівського монастиря, Володимир Маланюк, ЧСВВ, магістр новіціяту та ігумен Крехівського монастиря, Пантелеймон Трофімов, ЧСВВ, ректор ВІФБС, ігумен Брюховицького монастиря, Павло Федусів, ЧСВВ, Радник Протоігумена, ігумен Золочівського монастиря, численне духовенство.
У проповіді владика Михаїл наполегливо заохочував довіритись Богу та Пречистій Діві Марії, а також наголосив, що молитва і прощення є нашою зброєю у війні України з Росією. Владика має й особистий досвід частого спілкування із військовиками, які захищають Україну перед ворогами, як головний капелан Української Греко-Католицької Церкви. Від Пресвятої Богородиці ми покликані брати приклад віри та відповідальності за спасіння світу, бо ми теж не тільки самі за себе відповідаємо, але й за всіх людей. Ми маємо запевнення її допомоги, в якій жертвуємо своє життя для того, щоб виконати Божу волю, стати свідками сили віри та отримати ласку для праці на добро людей та України.
Під час Божественної Літургії ченці василіяни Йосафат Надич, ЧСВВ, Ілля Шикітка, ЧСВВ та Іларіон Смуток, ЧСВВ, склали урочисту професію довічних обітів, через які остаточно приєдналися до Чину святого Василія Великого, з усіма правами та обов’язками, і присягнули перед о. Протоігуменом і братією, що зберігатимуть обіти добровільного убожества, досмертної чистоти та досконалого послуху у цьому чинні аж до смерті. Також владика уділив дияконські свячення Тарасу Филистину, який священнодіятиме у Сокальсько-Жовківській єпархії УГКЦ.
Наприкінці святкувань владика Михаїл уділив присутнім повний відпуст та поблагословив присутніх свяченою водою.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ