Владика Іван Кулик відвідав катедральну парафію Апостольського екзархату в Італії, у якій він тривалий час був парохом

7 вересня 2022

У неділю, 4 вересня, владика Іван Кулик, правлячий єпископ Кам’янець-Подільської єпархії, очолив Архиєрейську Божественну Літургію у катедральному храмі Апостольського екзархату Жировицької Богородиці та святих мучеників Сергія і Вакха в Римі.

Владика Іван тісно пов’язаний з катедральним храмом, оскільки тривалий час в ньому здійснював своє душпастирське служіння, спочатку як адміністратор, а з грудня 2013 року по вересень 2019 року виконував уряд пароха цієї парафії. Про це інформує пресслужба парафії Жировицької Богородиці та святих мучеників Сергія і Вакха в Римі.

photo 2022 09 05 16.06.48

Під час Архиєрейської Літургії владиці Івану співслужили о. д-р. Петро Голіней, парох катедральної парафії Жировицької Богородиці та святих мучеників Сергія і Вакха в Римі і канцлер Апостольського екзархату, та о. д-р. Анібал Соутус, судовий вікарій Апостольського екзархату. Дияконське служіння здійснював о. диякон Данило Ґаладза.

photo 2022 09 05 16.06.49

У душпастирському слові владика Іван, наголошуючи на Божих дарах, якими Господь наділяє людей, підкреслив, що вони не завжди здатні гідно виконати Його завдання і призначення. Але християнин не повинен знеохочуватися своїми невдачами, оскільки «Бог ніколи не втомлюється прощати людині, приймати її з любов’ю і милосердям».

photo 2022 09 05 16.06.51

Після Божественної Літургії о. Петро від імені громади подякував владиці за візит, зазначивши, що він приніс велику радість для вірних, які були безмежно щасливі бачити та спілкуватися із своїм колишнім душпастирем. Вітальна атмосфера у храмі продовжувалася тривалий час. Вірні мали гарну нагоду порозмовляти із архипастирем.

photo 2022 09 05 16.06.50

Владика Іван Кулик також провів катехитичну зустріч для дорослих парафіян. Архиєрей розповів про досвід служіння у перші дні широкомасштабної війни в Україні та наголосив на важливості молитви в житті українського народу та в умовах війни зокрема.