Владика Гліб Лончина здійснив візит до Бельгії та взяв участь у процесії з реліквією Святої Крови у Брюгге

29 травня 2022

З 25 по 27 травня відбувся візит владики Гліба Лончини, Апостольського адміністратора Паризької єпархії до Бельгії. У середу владика разом з синкелом у Бельгії о. Іваном Данчевським відвідали м. Міделкерке, де зустрілися з о. Мар’яном Стецишином та місцевим бельгійським парохом о. Bart Lagrange.

Владиці було представлено актуальний стан розвитку української громади в цьому місті та обговорено виклики та майбутні проєкти парафії. У свою чергу о. Барт поділився позитивними відгуками щодо служіння о. Мар’яна та подякував єпископові за візит до Міделкерке. Про це повідомляє о. Іван Данчевський для пресслужби Паризької єпархії Святого Володимира.

У четвер, у свято Вознесіння Господа нашого Ісуса Христа, владика Гліб взяв участь у святкуваннях з нагоди почитання реліквії Святої Крови у м. Брюгге. У катедральному соборі відбулась Літургія, яку очолив єпископ Брюгге владика Lode Aerts. Йому співслужили Апостольсткий Нунцій у Бельгії владика Franco Coppola, владика Гліб та численне духовенство дієцезії.

Під час Літургії була піднесена молитва за мир в Україні. Відтак єпископ був запрошений до урочистої процесії з реліквією Святої Крови вулицями міста.

Варто зауважити, що традиція такого походу існує в м. Брюгге з 1303 року. Щорічно тисячі людей відвідують цю урочистість. Це ціле духовно театральне дійство. Під час походу різного віку особи театрально показали біблійні сюжети та історію прибуття реліквії до міста.

Відтак увечері, 26 травня, владика Гліб очолив Божественну Літургію у парафії Різдва Івана Хрестителя в м. Гент. Йому співслужили настоятель парафії та синкел у Бельгії о. Іван Данчевський, о. Любомир Сітко та архимандрит Hildebrand Francis Vandermaelen.

У свої проповіді єпископ запросив вірних звернути увагу на «радість, з якою апостоли повернулись до Єрусалиму після прощання з Ісусом і Його вознесінням. У чому полягає ця радість? Сам Ісус розкриває цю містерію. Він сказав апостолам: Краще, щоб я відійшов, бо інакше на вас не зійде Святий Дух». Розкриваючи зміст свята Вознесіння владика зауважив, що «після Вознесіння, зіславши Святого Духа, Христос може сповнити свою обіцянку, що Він буде з нами до кінця віку. І справді, в кожну хвилину нашого життя є Служби Божі, всюди на цій землі діє Христова Церква і Христос є присутній для всіх людей. Через Церкву Христос здійснює свою місію і таким чином керує нашим життям із небес».

По завершенні Літургії усі помолились духовний гімн України і о. Іван подякував владиці за візит до парафії. Відтак за частуванням вірні мали змогу поспілкуватись з єпископом.