Владика Гліб Лончина протягом тижня відвідував парафії Бельгії і півночі Франції
Владика Гліб Лончина, апостольський адміністратор Паризької єпархії Святого Володимира, упродовж тижня відвідував українські парафії Бельгії і півночі Франції.
У неділю, 15 вересня 2019 року, владика Гліб відвідав українську парафію Покрови Пресвятої Богородиці у французькому місті Лілль. У старовинному храмі Матері Божої Примирення, у співслужінні з о. Ігорем Наконечним, владика відслужив Божественну Літургію.
Цієї ж неділі, пополудні, у храмі Пресвятої Богородиці із Ля Салет, що у м. Турне (Бельгія), владика Гліб очолив Божественну Літургію у візантійському обряді французькою мовою, у співслужінні з владикою Ґі Арпіньї, єпископом дієцезії Турне, та з численними українськими і бельгійськими священниками. Справді, «дихаючи двома легенями», спільно молилися віряни двох обрядів – греко-католики й римо-католики. Літургію співав новостворений парафіяльний хор. «Ваша присутність у нашій дієцезії є виразним свідченням єдності Церкви, як у еклезіальному, пасторальному, так і духовному вимірі» – сказав у подячному слові на закінчення богослужіння єпископ Ґі Арпіньї.
У вівторок владика відвідав отців редемптористів у Брюсселі та ознайомився з душпастирською працею о. Руслана, який служить у Антверпені, та о. Назара, який призначений до Брюселя. Увечері того ж дня, владика Гліб відвідав о. Олега Сподара з родиною. Отець Олег є сотрудником в о. Адама Фіґурека і вже два роки служить у Бельгії для українців візантійського обряду, а також допомагає на латинських парафіях.
У середу із о. Іваном Данчевським, душпастирем у Ґенті, владика Гліб мав зустріч із єпископом дієцезії Брюгге Льодом Аертсом, щоб поговорити про можливість нового українського душпастирства в цій місцевості.
У п’ятницю, 20 вересня, владика Гліб відвідав о. Адама Фіґурека, синкела для Бельгії. Отець обслуговує 5 українських парафій і багато років опікується Українським домом у м. Вам (Бельгія).
У день свята Різдва Пресвятої Богородиці, у співслужінні з о. Русланом Піхом, ЧНІ, владика відслужив Літургію в українській парафії міста Антверпен.
У своїй проповіді кир Гліб наголосив на ролі Божої Матері як «нової Єви» в історії спасіння, а також і в нашому особистому житті. Свято завершилося спільною трапезою в парафіяльній залі. Під час зустрічі з парафіянами владика розповів про недавню його участь у ювілейних святкуваннях 50-річчя посвячення собору Святої Софії в Римі, про працю Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви на тему сопричастя та про зустріч східних католицьких єпископів Європи, що також відбулися в Римі.
Цей тиждень, багатий на зустрічі і спілкування, завершився в неділю, 22 вересня, прощею до стіп «Богородиці вбогих» у відпустовому місці Бани. Владика Гліб, у співслужінні священників УГКЦ, очолив святкову Божественну Літургію. У своїй проповіді до прочан владика наголосив, що Ісус Христос у цій недільній притчі про бенкет вчить нас про важливість приймати запрошення Господа Бога до спільності з Ним і приходити у «весільній одежі» – зодягнувшись, тобто, у любов, співчутливість, ласкавість. Для франкомовних прочан – проповідь владики була про Матір Божу – «нову Єву». Мати Божа, на зміну Євиному «ні», сказала «так» Господеві, і тим розпочала еру спасіння людини.
Довідка
- 25 грудня 2018 року, у свято Різдва Христового за григоріанським календарем, місто Турне відчинило свої двері для вірних католицької церкви візантійського обряду київської традиції. Це стало знаковою подією для української єпархії святого Володимира Великого в Парижі (УГКЦ), а також для українців у Західній Європі. Єпископ Турненської дієцезії Ґій Арпіньї надав церкву Notre-Dame de La Salette для східних католиків. Першу різдвяну Літургію і освячення престолу звершили владика Борис Ґудзяк, єпарх Паризький, і владика Гліб Лончина, єпарх Лондонський, при участі чисельного духовенства.
- Кожного вересня, з нагоди свята Положення поясу Пресвятої Богородиці, уже більше як пів століття до відпустового місця в Бани, провінція Лімбурґ у Валонії, відбуваються прощі українських вірян із північної частини Паризької Єпархії св. Володимира Великого. Там у 1933 році Мати Божа з’явилася 11-річній дівчинці Марієт Беко, називаючи себе Дівою бідних.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ