Владика Діонісій Ляхович очолив прощу Української парафії святих Сергія і Вакха в Римі до папської базиліки Санта Марія Маджоре

7 січня 2022

У четвер, 6 січня 2022 року, у день празника Богоявлення Господнього за григоріанським календарем, відбулася вже друга парафіяльна проща Української парафії святих мучеників Сергія і Вакха та Жировицької ікони Пресвятої Богородиці в Римі до папської базиліки Санта Марія Маджоре.

О 13:30 в найдавнішому римському Марійському санктуарію розпочалася Божественна Літургія святителя Йоана Золотоустого, яку очолив преосвященний владика Діонісій Ляхович, Апостольський екзарх для українців католиків візантійського обряду в Італії. Про це повідомляє пресслужба Української парафії в Римі.

Богослужіння відбулося у співслужінні преосвященного владики Іринея Білика, каноніка папської базиліки Санта Марія Маджоре, ієрея Тараса Остафіїва, пароха Української парафії святих мучеників Сергія і Вакха та Жировицької ікони Пресвятої Богородиці в Римі, ієрея Руслана Сідельника, віцепароха цієї ж парафії та ієромонаха Теодосія Романа Греня, ЧСВВ, протосинкела Апостольського екзархату для українців католиків візантійського обряду в Італії. Піддияконське служіння звершували студенти Української папської колегії Святого священномученика Йосафата та папської колегії Руссікум. Молитву співом супроводжував квінтет парафіян під керівництвом п. Люби Особи.

Звертаючись до присутніх на молитві, владика Діонісій Ляхович звернув свою увагу на зміст свята Богоявлення, яке є не лише спогадом спасительної події, коли Ісус був хрещений Йоаном в Йордані, а відкриває нам суть нашого особистого хрещення, яке «робить нас улюбленими Божими дітьми і дає право називати Бога своїм Отцем і в Святому Дусі кликати „Авва, Отче!“ та молитись „Отче наш“. Ми стаємо синами Отця і кожен охрещений стає храмом Святого Духа. У хрещенні родиться спільнота — Церква, бо охрещений не живе більше для себе, а для Бога і ближніх», — наголосив владика Діонісій.

Проте хрещення — це лиш перший крок, а християнське життя — це не романтична пригода, позбавлена труднощів та зусиль. «Не вистачить охрестити дитину і забути про християнське життя, як також не вистачить прийти до храму по освячену воду, а далі вести життя „старої людини“. […] Треба продовжувати боротьбу проти трьох найбільших спокус „старої людини“, закритої у собі, в погоні за багатством, пануванням над іншими, пошуком слави та насолоди за будь-яку ціну. Разом з Ісусом треба вміти ділитися своїм хлібом, служити один одному, бачити потребу інших людей і піти їм на зустріч і, як Ісус, молитися і брати участь у церковному житті», — підсумував архиєрей.

Після закінчення Божественної Літургії настоятель парафії ієрей Тарас Остафіїв подякував владиці Діонісію за молитву і глибоке та повчальне слово проповіді, яке допомагає усім парафіянам парафії святих мучеників Сергія і Вакха та Жировицької ікони Пресвятої Богородиці плекати автентичне християнське життя, позбуваючись забобонів, стереотипів і виховуючи в собі поставу зрілого і свідомого християнина. Також священник подякував владиці Іринею за сприяння у підготовці цієї прощі і привітав від імені всієї парафіяльної спільноти єпископа із Днем народження, який владика Іриней святкував 2 січня.

Подякував парох також і всім, що допомогли в приготуванні цієї прощі і присутнім на молитві, заохотивши їх пам’ятати про тих парафіян, які не мали можливості бути присутніми на спільнотній молитві в цей день в храмі. Тому о. Тарас заохотив поділитися просфорою, яку приготували для молільників з усіма, що в цей день працюють, хворі і знаходяться в домівках, щоб і вони відчули, що парафіяльна спільнота про них думає, за них молиться і пам’ятає.

Після завершення молитви усі присутні отримали благословенну в навечір’я празника просфору та спільною колядою завершили це різдвяне паломництво.

Фото: Володимир Крамар