Владика Давид Мотюк: Євхаристія та нова заповідь любові Ісуса Христа

16 червня 2023

«Ми, преображені в Євхаристії, покликані бути Євхаристією один для одного. Як ми можемо конкретно це здійснити?» Єпископ Едмонтонської єпархії та апостольський адміністратор Нью-Вестмінстерської єпархії у Канаді владика Давид Мотюк у межах серії «Ми — люди Євхаристії. На шляху до оновленої любові до Святого Причастя» ділиться власними духовними роздумами про Таїнство Пресвятої Євхаристії та його значення для нашого християнського життя.

Владика Давид Мотюк: Євхаристія та нова заповідь любові Ісуса Христа
Ми — люди Євхаристії

На шляху до оновленої любові до Святого Причастя

Роздуми про Євхаристію владики Давида Мотюка, єпарха Едмонтонського

Травень 2023

Нова заповідь Ісуса: «Любіть один одного»

Минулого разу ми роздумували над тим, що Таємна Вечеря і умивання ніг учням є частиною одного об’єднуючого моменту, а не двома окремими діями. Ми приймаємо тіло і кров Ісуса, щоб служити потребам інших. Ми споживаємо, щоби служити.

Цього місяця продовжимо роздуми про умивання ніг учням, про цей жертовний акт любові та смирення, здійснений Ісусом і поданий як приклад не лише учням Його часу, але й нам, учням Ісуса сьогодні.

Ісус дає нам нову заповідь, заповідь свідчити любов’ю. «По тому пізнають усі, що ви учні Мої, як будете мати любов між собою» (Ів. 13, 35). Однак ми живемо у світі, який часто тяжіє до індивідуалізму та егоцентризму — я, я і я; і «що мені з того?».

Святий папа Іван Павло ІІ сказав про це так: «Як це може бути, що навіть сьогодні ще є люди, які помирають від голоду? Приречені на неписьменність? Не маючи найелементарнішої медичної допомоги? Без даху над головою?» (Апостольське послання «На початку нового тисячоліття», № 50).

Звичайно, ми можемо зробити більше. І ми повинні.

Церква постійно нагадує нам, що ми покликані до нового способу життя, до спільного життя — сопричастя, де ми стоїмо разом — сім’ями, парафіями, громадами, одним тілом у Христі, роблячи цей світ кращим.

«Наближаймося до містичного столу зі страхом і очищуймо наші серця, щоб прийняти Хліб [Тіло Ісуса]. Залишаймося з Учителем, щоб бачити, як Він омиває і витирає ноги Своїм учням. Робімо ж і ми те саме, підкоряючись один одному, і вмиваймо ноги один одному, бо Христос сказав учням своїм так робити… .» (Утреня, ікос, Великий і Страсний четвер).

Друзі, я часто дякую Господу за вашу доброту і щедрість у відношенні до інших. Ви взяли до серця суть того, що означає бути християнином, любити один одного, нову заповідь, яку Ісус довіряє нам в особливий спосіб нести своє служіння. За це я вдячний. Але є ще багато роботи, яку потрібно виконати.

Бути людьми Євхаристії — це «споживати, щоб служити». Іншими словами, служба Божественної Літургії (Меси) не закінчується, коли ми залишаємо наші храми в неділю. Вона тільки починається. Діло Божественної Літургії виливається на вулиці, в домівки наших родин, друзів і сусідів, і навіть далі, до незнайомих людей у близьких і далеких місцях.

Домашнє завдання. Ми, преображені в Євхаристії, покликані бути Євхаристією один для одного. Як ми можемо конкретно це здійснити? Я пропоную, щоб кожного разу, коли ви відвідаєте Божественну Літургію і приймете Тіло і Кров Ісуса, одразу після виходу з храму, по дорозі додому, знайшовши одну людину — знайому чи зовсім випадкову — побачте в ній Ісуса і зробіть якийсь випадковий вчинок доброти: просто усміхніться, привітайтеся, побажайте доброго ранку, дайте трохи грошей на каву чи їжу, зателефонуйте забутому другові чи родичу і т. д. Таким чином ви будете виконувати заповідь Ісуса про любов один до одного; ви вмиєте їм ноги.

Ми — люди Євхаристії.

† Давид Мотюк,