Владика Давид Мотюк: День подяки — свято сім’ї

1 листопада 2023

Єпископ Едмонтонської єпархії та апостольський адміністратор Нью-Вестмінстерської єпархії у Канаді владика Давид Мотюк продовжує серію духовних роздумів «Ми — люди Євхаристії. На шляху до оновленої любові до Святого Причастя». Цього разу єпископ ділиться власними думками про Таїнство Пресвятої Євхаристії та День подяки, який він називає сімейним святом та нагодою подякувати Богові за усі щедроти, а особливо за дар Тіла і Крові Його Сина.

Владика Давид Мотюк: День подяки — свято сім’ї
Ми — люди Євхаристії

На шляху до оновленої любові до Святого Причастя

Роздуми про Євхаристію владики Давида Мотюка, єпарха Едмонтонського

Жовтень 2023

День подяки — свято сім’ї

День подяки, що відзначається в Канаді у жовтні, має історичне коріння в релігійних і культурних традиціях подяки Богові за благословення врожаю та отримані протягом року благодаті.

Хоча це свято не є літургійним і не входить до переліку святих днів Церкви, дух подяки лежить в основі всього, що ми робимо як християни. Ісус сказав: «Дайте іншим, і Бог дасть вам… Якою мірою ви міряєте інших, такою ж мірою Бог відміряє вам» (Лк. 6, 38).

Іншими словами, щедрість — це дарування від щирого серця; а подяка — це вдячність за цю щедрість.

День подяки — це свято сім’ї. Якими б не були традиції святкування Дня подяки у вашій родині, День подяки — це можливість для сім’ї зібратися разом, побенкетувати і насолодитися товариством один одного. І це привід висловити вдячність Богові і один одному.

Коли я був молодшим, я знайшов спеціальну листівку до Дня батька. Ну, не зовсім листівку до Дня подяки, але вона виражала мої почуття вдячності за любов, настанови та виховання мого батька протягом усього мого дитинства. Виглядало це приблизно так: на обкладинці листівки: «Тату, коли я думаю про всю ту їжу, яку ти поклав на стіл, одяг на мою спину і дах над моєю головою… .», а на внутрішній стороні листівки: «Навіщо я взагалі пішов з дому?!!» Ця листівка була моїм способом подякувати татові за те, що він дав мені життя і допоміг вирости в його любові та любові Божій у ту людину, якою я став.

Готуючись до цього Дня подяки, продовжуйте свої сімейні традиції або започаткуйте нові. Наприклад, напередодні Дня подяки попрацюйте всією сім’єю волонтерами в благодійній їдальні, відвідайте хвору дитину чи літню людину або запросіть на вечерю незнайомого чи забутого родича. За святковим столом дайте можливість кожному сказати щось, за що він вдячний. Піднесіть подячну молитву до Бога.

І найголовніше — відвідайте церкву всією сім’єю, щоб висловити свою вдячність Богу. Адже слово «подяка» походить від грецького слова eucharistia, що буквально означає «подяка».

Євхаристія. День подяки. Тільки уявіть собі.

В Євхаристії Бог дякує нам, ділячись даром Божого сина, Ісуса Христа, а ми, в свою чергу, дякуємо Богові, приймаючи Божу любов в Євхаристії, яка є тілом і кров’ю Ісуса.

Ми є людьми Євхаристії.

† Давид Мотюк,