«Це — Божа благодать!» — владика Давид Мотюк про нового єпископа для Нью-Вестмінстера

7 листопада 2023

24 серпня 2023 року Апостольська столиця повідомила про те, що Папа Франциск підтвердив вибір Синоду Єпископів нового єпархіального єпископа для Нью-Вестмінстерської єпархії о. Михайла Квятковського. До цього часу, апостольським адміністратором цієї єпархії з 15 січня 2020 року був владика Давид Мотюк.

«Це — Божа благодать! Ми дуже вдячні Синодові Єпископів та Святішому Отцеві за призначення нового єпископа о. Михайла Квятковського, якого я знаю вже доволі давно. Останні чотири роки моїми особистими молитвами було, щоби хтось був якнайшвидше призначеним єпископом і щоб це була добра і свята особа. Як бачите, обидва мої прохання були вислухані. Я дуже вдячний Богові за це», — саме із такими почуттями прийняв цю звістку владика Давид Мотюк.

За його словами, колись Нью-Вестмінстерська єпархія належала до Едмонтонської єпархії. Влітку наступного року вірні у Канаді відзначатимуть 50-ліття від дня створення Нью-Вестмінстерської єпархії. «Це буде дуже особливий рік та важливий ювілей», — зазначає єпископ.

Зараз у Нью-Вестмінстерській єпархії налічується близько 10 тис. вірних. Їхня кількість постійно збільшується. Їм служать близько 20 священників у 20 парафіяльних осередках. Багато парафій розташовані поблизу Ванкувера, на острові Ванкувер існує парафія, і на півночі у м. Принц Джордж також існує спільнота. «Очевидно, що також створюються нові громади. Часто люди самі просять, щоби хоча б раз чи два рази у місяць приїжджав священник. Тож номінований єпископ повинен буде працювати, щоби у майбутньому створити нові парафії», — звертає свою увагу на виклики перед новим єпископом владика Давид.

«Через те, що зараз є багато новоприбулих до Канади з України з причини війни, священники, богопосвячені особи та миряни чекають, щоби привітати свого батька. Адже існує різниця між батьком і названим батьком, — зрозумійте мене правильно. Названий батько може бути добрим, але коли існує можливість, щоби Нью-Вестмінстерська єпархія мала свого батька, то це дуже важливо. У скорому часі це вже станеться», — розповідає архиєрей.

Отець Михайло Квятковський обрав собі дату 8 листопада, у день, коли він відзначає свої іменини. Його хіротонія відбудеться у Вінніпезі. Через 10 днів, 18 листопада, відбудеться інтронізація у храмі Покрову Пресвятої Богородиці у м. Ванкувері.

«В Едмонтонській єпархії було велике число українців та канадійців українського походження ще до війни. Зараз їх набагато більше. У деяких парафіях більше половини вірних є новоприбулими. Очевидно, що усі вони моляться за мир в Україні. Дякую Богові також за те, що наші люди були надзвичайно щедрими. Це — перше чудо, яке сталося. Також наші приятелі, що не є членами Української Греко-Католицької Церкви, приєдналися до гуманітарної допомоги. Так багато людей, які чули про те, що відбувається в Україні, казали мені: „Ми чуємо про ваших вірних і хочемо якось допомогти“. Але вони ніколи не були у нашій Церкві. Тож справді сталося чудо. Тепер же очікуємо на друге чудо, щоби настав мир в Україні», — мовив на завершення розмови владика Давид Мотюк, єпископ Едмонтонської єпархії та дотеперішній апостольський адміністратор Нью-Вестмінстерської єпархії УГКЦ.