Владика Борис Ґудзяк: «Я б багатьом радив пожити без Фейсбука»
На початку тижня ми відчули особливий досвід, коли «впали» соцмережі, зокрема Фейсбук. Чи не вперше, одна з основних соціальних мереж світу не працювала 6 годин поспіль. Для багатьох це стало нагодою по-новому відкрити спілкування з рідними, прочитати книгу, яку давно відкладав, та й взагалі, відчути смак реального, а не віртуального життя.
Владика Борис вже неодноразово під час періоду Великого посту відмовлявся від соцмереж. І впевнений, що такий досвід необхідний для багатьох з нас. Відмовившись від соціальних мереж, чи якихось інших благ, які часто обмежують нас, можемо відчути себе по-справжньому вільними.
«Я б радив багатьом пожити без Фейсбука. З досвіду стверджую, що жити можна. Відмова від цього засобу комунікації дозволить вам відчути, наскільки він є цінним для спілкування з іншими. Але також глибше розуміти, що використовувати ці засоби треба максимально вільно, не будучи їхніми невільниками. Відмова від Фейсбуку один з засобів нереволюційного, ненасильницького тихого звільнення. Один з найпростіших і найдоступніших.
Ми часто виправдовуємо себе тим, що мусимо інформувати інших, і соцмережі нам потрібні «для роботи». І справді новітні засоби комунікації це дозволяють робити швидко та ефективно, недаремно у документах Католицької Церкви їх називають дивовижними (Inter mirifica). Однак важливо зберігати баланс. Митрополит Андрей у своїй молитві про Божу Мудрість, вчив нас просити Бога, щоб наші добрі діла були вільні від самоуподобання, а папа Франциск часто говорить про небезпеку авторефлексивності дій, слів і постав. Моніторинг лайків, чекання на ангажування друзів в соціальних мережах — це все може бути самовподобанням та авторефексивністю. І тому добре відпочити час до часу».
За матеріалами релігійного інтернет-ресурсу «Духовна велич Львова»Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ