Владика Борис Ґудзяк висловив підтримку харків’янам
У день свята Різдва Пресвятої Богородиці Архиєрейську Літургію в катедральному соборі Святого Миколая Чудотворця в Харкові очолив архиєпископ і митрополит Філадельфійський владика Борис Ґудзяк.
У межах візиту до Харківського екзархату владика Борис висловив солідарність із харків’янами, передав вітання від католиків США та запевнив у великій молитовній і гуманітарній підтримці України. Про це повідомляє пресслужба Харківського екзархату УГКЦ.
Виголошуючи проповідь, митрополит розповів про поїздку містами України, зраненими війною, і що вчиться від людей стійкості та мужності.
Далі архиєрей наголосив на близькості усього світу до українців: «Зараз у світі є багато воєн, катастроф. Але так, як світ звернув увагу на Україну після повномасштабного вторгнення, так, як люди солідарно підтримують вас, конкретно Харків, я ще не бачив. Звичайно, це можливо через сучасні засоби комунікації, ваші пости, ролики, які дивиться весь світ. Ваша стійкість і ваші терпіння не залишаються поза увагою широкої глобальної спільноти. Цей час є катастрофою, трагедією в багатьох вимірах, коли навколо багато смерті, каліцтва, нищення, але це є час дозрівання, зокрема, нашої віри».
«Харків’яни, українські військові змушують людей у США думати. Бо ми живемо в час, коли майже все продається і купується. А українці кажуть: „Ні, є правда і брехня, є добро і зло, за це ми готові ризикувати навіть своїм життям“. Будьте свідомі, що ви змінюєте світову історію. Україна тепер є епіцентром глобальних змін», — мовив на завершення архиєпископ.
Зустріч із студентами та викладачами Університету ім. В. Н. Каразіна
Також владика Борис відвідав Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна.
Він поспілкувався з адміністрацією, студентами та викладачами. У розмові митрополит розповів про своє бачення покликання, свою історію про пошук призначення, цінності, на які варто опиратися нашому народу.
Владика Борис також поділився своїми враженнями від візиту до Харкова: «Як я бачу, скільки в Харкові лишилося людей, скільки до Харкова повернулося… Є розуміння, що тут треба бути, тут вирішується доля демократії, міжнародного права. Вирішується поставою мільйона людей. Це є мої відчуття після того, як я побачив місто і вас».
Студенти активно ставили запитання про актуальні події в Україні, а викладачі цікавилися переосмисленням питання вічності, надії та історичних подій і персоналій.
«Зустріч видалася неймовірно теплою й душевною. Нам цінно мати таких друзів, як владика Борис і спільнота Українського католицького університету. Раді завжди бачити вас у стінах Каразінського!» — написали на фейсбук сторінці університету.
Відвідини Свято-Дмитрівської парафіяльної спільноти
9 вересня 2024 року митрополит філадельфійський Борис Ґудзяк відвідав парафію Святого Димитрія Солунського у місті Харкові, де очолив Божественну Літургію.
Під час візиту він звернувся до вірян з натхненним словом, наголошуючи на важливості духовної єдності, відчутті миру у своєму серці та усвідомленні свого покликання в умовах викликів, які постають перед Україною і харківʼянами зокрема.
«Літургія стала символом духовної сили та солідарності, об’єднавши парафіян у молитві за мир і благополуччя країни», — зазначили парафіяни на власній фейсбук-сторінці.
Після богослужіння владика Борис поспілкувався з вірянами, де кожен мав змогу поділитися тим, як Харків живе зараз, які болі і радості мають харків’яни.
Зустріч із Преображенською громадою м. Лозова
У Лозовій владика зустрівся зі спільнотою Преображенської парафії УГКЦ та її настоятелем о. В’ячеславом Трушем. Митрополит відвідує Україну, приділяючи особливу увагу східним регіонам, які особливо постраждали від війни, щоб висловити свою близькість і солідарність з людьми, які переживають постійні випробування та страждання.
Владика Борис поспілкувався із парафіянами, волонтерами та місцевими журналістами. Розповів про те, як сприймають війну в Україні американці та місцева українська діаспора, що його особливо вразило в Україні, а також на прикладі своєї біографії поділився тим, як зберігати українську ідентичність попри асиміляційні впливи.
Водночас український єпископ цікавився місцевим життям, був уважним та відкритим до кожного, із ким спілкувався.
«Він органічно поєднує глибоку освіченість із щирістю, уважністю та делікатністю. Парафіяни задавали запитання, спілкувалися, адже для громади та міста візит митрополита — дуже вагома, історична подія», — підкреслили у пресслужбі Харківського екзархату УГКЦ.