Владика Борис Ґудзяк привітав духовенство та вірних Філадельфійської митрополії

19 лютого 2019

18 грудня Апостольська столиця повідомила про затвердження вибору Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви щодо нового архиєпископа і митрополита Філадельфійського владику Бориса Ґудзяка. Сам владика поспішив привітати усіх вірних та духовенство цієї митрополії.

Владика Борис Ґудзяк привітав духовенство та вірних Філадельфійської митрополії

«Я дякую Богові за покликання і благословення, а також за це рішення Церкви», — розпочав своє привітання із вдячності владика Борис. Відтак єпископ пригадав про світлі моменти його особистого зростання на американському континенті: «Я їду до вас, їду додому. Саме в Америці розпочалося моє життя, а зокрема моє життя у Христі. Там я пірнув у хрещальні води в нашій дорогій парафії святого Івана Хрестителя у м. Сиракузи. З багатьма із вас ми знайомі. Але за цих тридцять років, впродовж яких я був в Україні, в Італії, у Франції, Бенілюксі та Швейцарії відбулося багато подій. Наша Церква в Америці розвивалася. Ви росли!»

Опісля, владика Борис зазначив нелегкі завдання, які вже тепер очікують на нього особисто та на митрополію у подальшому її служінні на благо всієї Вселенської Церкви: «У наступні місяці мені потрібно слухати і вчитися: слухати Божий голос і прислухатися до голосу ваших сердець. Я прошу вашої терпеливості, адже на цей процес взаємного пізнання ми потребуємо трохи часу. Але Господь вже показав нашій Церкві, що Він має для неї особливе післанництво. Вона пережила неймовірні випробування у ХХ столітті під проводом митрополита Андрея та Патріарха Йосифа. Сьогодні ж, у ХХІ столітті, розкидані по різних континентах і країнах, ми з вами покликані чимраз більше ставати донорами для Вселенської Церкви, передусім, донорами святості, через нашу молитву, наш мир, свободу та гідність, яка так непросто здобувається і сьогодні в Україні. Перед нами — дуже багато. Нехай воно буде у молитві».

«У цих місяцях я прошу вас про одне „Господи, помилуй“ за цього нового митрополита. До скорої зустрічі! Обіймаю вас. Нехай зійде на вас благословення Всемогутнього Бога Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь», — завершив своє відеопривітання новопризначений архиєпископ і митрополит Філадельфійський владика Борис Ґудзяк.

Історія Філадельфійської митрополії, яку відтепер очолить владика Борис Ґудзяк, сягає 1914 року, коли папа Пій X створив ординаріат для вірних східного обряду і призначив владику Сотера Ортинського ординарієм. Перша ж парафія на території архиєпархії в Шенандоа була заснована у 1884 році. 1924 року ординаріат піднесли до статусу екзархату, а 1950 екзархат — до статусу архиєпархії.

«Господь провадив мене служити в різних країнах. У свободі та мирі віддаюся цьому призначенню. Щиро бажаю служити співбратам у єпископстві, духовенству, монашеству та вірним Філадельфійської митрополії. У 58 років починати нове життя — це великий Божий дар і священний привілей». Я бажаю провадити архиєпархію і митрополію, слухаючи. Це земля, на якій я народився, де був охрещений, де поховані мої батьки. Однак 30 років свого дорослого життя я жив і служив в Європі. Багато всього змінилося, є багато викликів і в суспільстві, і в Церкві, однак вірю, що Господь, який голосом Церкви мене кличе до нового служіння, провадитиме і мене, і довірених мені людей, яким я хочу бути насамперед братом, батьком і душпастирем. Мені треба багато вчитися», — прокоментував своє призначення владика Борис.

Поставлення нового митрополита відбудеться 4 червня 2019 року в соборі Непорочного Зачаття у Філадельфії за участю Патріарха Святослава.

Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ