Владика Борис Ґудзяк: Кризи нас повертають до правдивих рішень
Яким має бути лідер сучасності, чи доводиться йому приймати складні рішення і як це робити найкраще? Як справлятися з викликами, не опускати рук та мотивувати інших у нелегкі часи? Спільнота Бізнес-школи УКУ розмірковувала на ці та інші теми з Президентом УКУ, владикою Борисом Ґудзяком, архиєпископом і митрополитом Філадельфійським УГКЦ у США.
Гостями події, яка відбулась з нагоди 14-річчя Бізнес-школи УКУ, стали випускники, учасники, викладачі та команда LvBS. Модерувала зустріч Софія Опацька, декан-засновниця та Голова Наглядової ради LvBS, проректорка зі стратегічного розвитку УКУ. Про це повідомляє пресслужба Бізнес-школи УКУ.
Ми зібрали найактуальніші думки від владики Бориса Ґудзяка, які варті вашої уваги чи переосмислення.
Про лідерство
- Під час загроз і війни звертаєш особливу увагу на головне: життя, родину, стосунки, а всі наші образи, суперечки відходять на другий план. Для нас з вами зараз відбувається щось глибоке, і ми покликані бути лідерами в цьому процесі.
- Світ сьогодні шукає цілісності. Ми її не знайдемо самі, це Божий дар.
- Багато людей молодшого покоління не визнають моральних авторитетів. Але контексти сьогодення, можливо, якраз «породять» нових лідерів.
- Світ також потребує людей, які є правдиві. Такі речі, як Сповідь дуже допомагають. Ти не можеш йти до великого добра, якщо ти не ідентифікуєш зла, якщо не вмієш чесно назвати зло гріхом.
- Проблема в лідерстві не в помилках. Кризи неодмінно нас повертають до правдивих рішень. Помилятися можна, і не слід боятися цього. Але треба боятися гріха. Гріх — це не просто помилка, а свідоме зло. Зараз найчастіше немає поділу на біле і чорне, а радше сіре, тому й маємо «сіреньких лідерів».
Про наставництво
- Найкраща порада, яку я отримав у житті, мати духівника (наставника). Це дуже мені допомагає. Ми потребуємо батьків і наставників.
- Яка роль наставників? Ми найбільше потребуємо супроводу. Ми потребуємо когось, хто йде з нами в тому процесі, з ким ми можемо поділитися питаннями, сумнівами, гріхами та почути заохочення. Ще більш важливим є супровід на моральному рівні, який допомагає нам вірити в нашу гідність. Людина, яка пережила, дає певність, що і я переживу. Добре мати тих, хто допомагає нам не боятися.
- Бути з такими людьми, які допомагають тобі бути людиною — це і є мета.
Про подолання викликів
- Я не знаю, чи сьогоднішні виклики є більшими, ніж були колись. Тому потрібно звертати увагу на пошук життєвої мудрості, правдиву істину. Важливо вчитися від минулого і цілісно ставити питання про себе і про нас.
- Сьогодні від керівників люди потребують певності і надії. Не оптимізму, а саме надії. Бо оптимізм каже: «Буде добре». А надія каже: «Ми будемо жити, навіть якщо буде зле. Ми будемо, щоби не було, бо Бог з нами є». І місія лідерів — давати цю певність та надію своїм співпрацівникам, тим, хто вас оточує. Сьогодні цього від вас потребують ваші підприємства й Україна.
Про Спільноту та Бізнес-школу УКУ
- Поява Бізнес-школи в УКУ — це була знаменна подія. Бізнес-школа сьогодні є однією з тих частин університету, яка дуже природньо несе основні принципи УКУ.
- Спільнота є основою УКУ, але це також основа людського життя, це в нашому ДНК. Особа — це щось, що потребує спілкування, ми процвітаємо у стосунках. Плекайте стосунки, бо людське життя — саме про це, воно є на цій матриці.
- Сьогодні треба, щоб ми несли мир і певність в серці. Це те, що ми повинні особливо плекати в Бізнес-школі УКУ. Мир — це не втеча від конфлікту, а це контроль над страхом.
Ми щиро сподіваємося, що ці тези з розмови владики Бориса додадуть і вам сенсу та сили подолати цей непростий етап в житті особистому, ваших компаній, України та світу, і ми всі разом вже невдовзі будемо ділитись власним досвідом, успіхами та висновками.
А зараз запрошуємо вас переглянути цю незабутню зустріч повністю на нашому YouTube — каналі.
Варто зазначити, що захід був проведений за умови попереднього експрес-тестування учасників події на виявлення вірусу Covid-19.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ