Владика Богдан Манишин очолив Департамент військового капеланства УГКЦ

26 липня 2024

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у програмі «Живого телебачення» «Відкрита Церква» розповів про зміни, які відбулися в Департаменті військового капеланства УГКЦ.

Владика Богдан Манишин очолив Департамент військового капеланства УГКЦ

«Сьогодні наш Департамент військового капеланства перебуває на стадії бурхливого розвитку. Фактично, він функціонує як окрема військова єпархія, хоч ми не маємо такої структури згідно із законами України», — розповів Блаженніший Святослав, як зазначає Департамент інформації УГКЦ.

Закон України «Про Службу військового капеланства» передбачає звернення уряду до Церков і релігійних організацій з проханням виділити попередньо визначену кількість священнослужителів для військового капеланського служіння. Відповідно до цієї процедури, фактичним єпископом військових капеланів зараз виступає Глава Церкви.

Блаженніший Святослав повідомив, що новим очільником Департаменту військового капеланства призначений єпископ-помічник Стрийської єпархії УГКЦ Богдан Манишин і що тепер цьому владиці він може делегувати відповідну компетенцію. Владика Богдан буде, по суті, військовим ординарієм для капеланів.

«Ми маємо військових капеланів на рівні присутності окремих священників в окремих військових частинах. Департамент військового капеланства, який опікується тими священниками, є інституцією, у юрисдикції якої вони перебувають, тому ця структура потребує окремого єпископа», — зазначив Глава УГКЦ.

«Ми хочемо щоразу краще підтримувати наших священників, їх супроводжувати, щоб вони відчули, що їхня Церква-матір не просто віддала їх у військо, а й супроводжує. Вони завжди матимуть когось, до кого можуть звернутися у всіх своїх потребах, сумнівах, запитаннях, яких сьогодні є так багато під час цієї жахливої війни», — наголосив Блаженніший Святослав. За словами Глави УГКЦ, «це технічні, делікатні речі, але вони мають надзвичайні наслідки в практичному служінні наших священників».

Варто додати, що, згідно із Законом України «Про Службу військового капеланства», військовий капелан є військовослужбовцем ЗСУ, НГУ чи ДПСУ з єдиним винятком — капелан не має права на зброю.