Владика Богдан Дзюрах в Інґольштадті: три ґрунти для зародження святості — серце, сім’я та Церква
25 червня 2023 року владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців візантійського обряду у Німеччині та Скандинавії, звершив душпастирський візит до української парафіяльної громади в Інґольштадті (Німеччина). У своєму духовному слові єпископ розважав над святістю людини, розглянувши три важливі елементи, які формують та сприяють розвитку святості особи.
«Дванадцять років тому в Україну завітав святий Іван Павло ІІ, папа Римський, який прибув як посланець миру і скеровував тоді увагу людей на Христа, на вічні правди нашого життя і я також сьогодні хочу це зробити», — сказав апостольський екзарх у Німеччині та Скандинавії владика Богдан Дзюрах і наголосив на тому, що Святіший Отець дав нам дороговказ — наших блаженних, які були українцями, котрі знали для чого вони живуть на цьому світі. Про це повідомляє пресслужба Апостольського екзархату у Німеччині та Скандинавії.
Перший ґрунт — серце
«Їх зродила українська земля і тут мова не лише про територію, а перш за все про серце», — мовив проповідник, кажучи про перший ґрунт, в якому зароджується святість людини. «У серці зароджується святість і над ним маємо чувати, виховувати й освячувати. Потрібно пильнувати думки свого серця, зважати на те куди вони скеровані. Ми витрачаємо свій час на банальні речі, навіть і грішні, а скільки часу присвячуємо своєму серцю для зустрічі з Богом, для молитви, для читання Божого Слова, для призадуми над своїм життям? Яке рішення ми приймаємо у своєму серці? Рішення за правдою, справедливістю і життям чи пусті рішення, які не дають життя?», — застановив до призадуми усіх присутніх у храмі архиєрей.
Далі владика Богдан розповів про інтерв’ю з українським воїном, який прийняв рішення боронити свою Батьківщину і заплатив за це велику ціну — своє життя. «Люди, які приймають у своєму серці важливі рішення, над ними смерть не володіє, вони переступили поріг смерті у своєму серці, у своїй вірі. Це святі люди, бо каже Господь, що немає більшої любові, аніж та, коли ти віддаєш своє життя за ближнього. Святі живуть поруч з нами. І ми всі теж покликані бути святими. Бо інакше ми втратимо Небо. Іншої альтернативи немає. Коли ви приходите до храму за покликом серця, ви йдете дорогою святості», — сказав проповідник.
Другий ґрунт — сім’я
Наступним ґрунтом для плекання святості єпископ назвав сім’ю, в якій людина покликана долати зло любов’ю, вершиною якої є прощення. «Хто не вміє прощати і просити прощення, той не вміє любити. Дім має бути „домашньою Церквою“, де люди моляться. І вже з лона матері дитина відчуває смак віри християнської. Не відкладайте на пізніше, якщо не ви, то хто навчить вашу дитину молитися?»
Тут архиєрей розповів про досвід зустрічі з особою, яка не мала школи віри та молитви у своїй сім’ї, а відтак вперше молилася з владикою Богданом вже у зрілому віці.
Третій ґрунт — Церква
«Третьою землею є Церква — школа святості», — сказав єпископ і закликав людей сказати Богові у своєму серці про бажання бути святим, а відтак, за словами проповідника, Господь через Святого Духа подбає про той шлях.
«Сьогодні дякуємо Богові за цю парафіяльну громаду, за усіх вас, бо ви є Церквою, ви є тою землею, яка буде давати нових святих української землі. Неважливо, чи вас буде записано у церковний календар, важливо, щоб ви щоденно приносили добрий плід своєї святості. І на цій дорозі є багато любові. Такі люди живуть поряд з нами і вони є відображенням присутності Бога посеред нас. Спробуймо глянути одні на одних як на потенційних святих, бо кожного разу як ми молимося, ми робимо крок назустріч святості. Кожного разу як ми робимо діло любові та милосердя, ми виявляємо нашу святість. Коли ми усміхаємось до когось, ми являємо Святого Духа, бо Він є Духом радості», — сказав на завершення своєї проповіді апостольський екзарх і закликав людей молитися до святих українського народу про заступництво та наслідувати їх у святості.
Освячення ікони Новомучеників українського народу
Після Архиєрейської Божественної Літургії владика Богдан звершив освячення ікони Новомучеників українського народу, а відтак відбулась святкова урочиста програма за участі українських колективів та артистів. Під час святкового концерту до владики Богдана звернулись з проханням про поблагословення прапора, переданого від 110-ої Бригади, що звільняє Україну від російських окупантів. Один з членів бригади перебуває зараз із сім`єю на лікуванні в Ноймаркті після втрати ноги, саме він ініціював передання прапору на парафіяльне свято.
Також було проведено благодійний тихий аукціон для підтримки жертв війни в Україні, на якому було виставлено картини Олени Клок-Нечай з Харкова. У свою чергу єпископ теж придбав одну картину з символікою миру та подарував її парафіяльній раді, в особі її голови Барбари Вебер.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ