Владика Богдан Дзюрах до священників: «Євхаристія є джерелом Божої благодаті для священника і вірних Церкви»

7 вересня 2024

4 вересня 2024 року в Апостольському екзархаті для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії відбулась чергова онлайн-зустріч владики Богдана Дзюраха з духовенством, під час якої обговорювався поточний пасторальний стан на парафіях, а також священники дізнались про діяльність спільноти «Лицарів Колумба».

На початку «Духовного імпульсу», саме таку назву носить ця зустріч єпископа зі священниками, владика Богдан представив нового священника о. Віталія Пігія, який душпастирюватиме для українців у м. Гельсінкі (Фінляндія). Також архиєрей привітав священників, які святкували свої пам’ятні дати. Про це повідомляє пресслужба Апостольського екзархату.

Спільнота Лицарів Колумба

Далі перед душпастирями екзархату виступив о. Володимир Мальчин, який представив історію формування спільноти чоловіків-католиків «Лицарів Колумба», зокрема її розвиток в Україні. Після доповіді священника, слово мали Богдан Ковалів, перший національний делегат лицарів Колумба в Україні, і Микола Мостов’як, національний делегат Лицарів Колумба в Україні, які розповіли про основні цілі та напрямки діяльності Лицарів Колумба.

На завершення священники поділились своїм досвідом душпастирського служіння, який може бути корисним для інших душпастирів у їхніх громадах.

Представлення Постанов Синоду Єпископів УГКЦ 2024 року

Після доповідей владика Богдан представив Постанови Синоду Єпископів УГКЦ. «Євхаристія є джерелом Божої благодаті для священника і вірних Церкви», — сказав єпископ, закликаючи душпастирів до щоденного служіння Літургії. Також архиєрей наголосив на тому, що слово має силу тоді, коли є добрий корінь духовного життя, говорячи про щоденну молитву священника.

Коментуючи рішення Синоду Єпископів, владика Богдан зупинився на євангелізації в парафіях і гуманітарній підтримці постраждалих від війни українців.

Анонс літургійно-музичного практикуму

Далі владика Богдан наголосив на важливості літургійно-музичного практикуму «Добре воно прославляти Господа», який започатковано в Апостольському екзархаті, а о. Андрій Химчук розповів про наступні зустрічі для учасників практикуму.