Владика Богдан Дзюрах бере участь в урочистому зібранні Польської Єпископської Конференції з нагоди її століття
У столиці сусідньої Польщі місті Варшава триває 382 Пленарне зібрання Конференції Єпископату Польщі, присвячене 100-літтю Єпископської Конференції та відновлення дипломатичних відносин Польщі з Апостольською Столицею.
На урочистості прибули представники помісних Церков з різних країн Європи: Словаччини, Швеції, Іспанії, Білорусі, Латвії, Молдови та інших. Римо-Католицьку Церкву в Україні представляв владика Ян Собіло, єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії РКЦ, який ознайомив усіх присутніх із суспільно-церковною ситуацією в Україні. Натомість, представником Української Греко-Католицької Церкви та делегатом Блаженнішого Святослава на урочистому засіданні став владика Богдан Дзюрах, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ.
Під час виступу перед польськими єпископами та їхніми гостями, владика Богдан привітав присутніх з ювілеєм від імені Отця і Глави УГКЦ та усього Єпископату УГКЦ. Окрім цього, він передав Президентові Польської Єпископської Конференції архиєпископу Станіславу Гондецькому листа-привітання Предстоятеля Української Греко-Католицької Церкви.
У своєму слові представник УГКЦ пояснив суспільно-церковну ситуацію в Україні, зокрема в контексті гуманітарної кризи, спричиненої агресією Російської Федерації проти України. Владика Богдан Дзюрах висловив подяку єпископату Польщі за знаки солідарності, які український народ і католицькі спільноти обох обрядів отримували від братів і сестер у вірі в Польщі від початку драматичних подій на Сході України. «Листи солідарності, візити польських єпископів в Україну, гуманітарна поміч, а передовсім, постійна молитва за мир в Україні, — усі ці докази людської і християнської близькості були і надалі залишаються для нас знаком надії і запорукою остаточної перемоги добра і любові над силами ненависті і зла», — зазначив Секретар Синоду Єпископів УГКЦ. Окремо владика подякував за душпастирську підтримку щодо опіки над українськими заробітчанами та мігрантами з України, які перебувають на даний час на території Польщі. «Ці люди часто прибули до Польщі в пошуках засобів для виживання. Завдяки відкритості сердець і католицьких храмів, через творчу співпрацю наших єпископатів, можемо допомогти їм отримати досвід зустрічі з живим Богом, Богом, який є Любов’ю», — підсумував представник УГКЦ.
Нагадаємо, що Конференція Єпископів Польщі складається із 154 єпископів, в тому числі і членів Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви: архиєпископа і митрополита Перемисько-Варшавського Євгена Поповича, єпарха Вроцлавсько-Ґданського Володимира Ющака та вислуженого митрополита Перемисько-Варшавського Івана Мартиняка, які здійснюють своє єпископське служіння на території Польщі.
Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ