Владика Богдан Данило зустрівся із представниками Дикастерії у справах Східних Католицьких Церков та курії Апостольського екзархату в Італії

19 травня 2023

Упродовж робочого візиту до Вічного міста Риму владика Богдан Данило, єпископ Єпархії Святого Йосафата із осідком у м. Парма (штат Огайо, США) та Голова Патріаршої комісії у справах духовенства, відвідав курію Апостольського екзархату в Італії та Дикастерію у справах Східних Католицьких Церков. Там єпископ представив душпастирство Української Греко-Католицької Церкви у США та Україні у період воєнного лихоліття.

У понеділок, 15 травня, курію Апостольського екзархату відвідав владика Богдан Данило, який прибув у супроводі п. Наталії Цюпки, докторантки Папської академії «Альфонсіана» та секретаря вищезгаданої Патріаршої комісії. У приміщенні курії гостей зустріли Апостольський екзарх владика Діонісій Ляхович, протосинкел о. д-р Теодосій Р. Грень, ЧСВВ, та канцлер о. д-р Петро Голіней.

Під час розмови владика Богдан розповів про душпастирство серед українців, що проживають на території його єпархії, ділячись викликами Української Католицької Церкви у Сполучених Штатах Америки у непростий час російської агресії проти України. Єпископ зазначив, що США прийняли велику кількість українців та представив, у який спосіб наша Церква духовно опікується новоприбулими та тими вірними, які вже тривалий час там проживають.

У свою чергу, владика Діонісій поділився станом розвитку Апостольського екзархату, а о. Теодосій окреслив гостям ті плани, які екзархат прагне реалізувати у найближчий період, зокрема, розповівши про розвиток внутрішніх структур, про подальшу підтримку народу України та про забезпечення належного душпастирства і підтримки вірним, які сьогодні знаходяться на теренах Італійської Республіки.

Натомість, 16 травня, владика Богдан відвідав Дикастерію у справах Східних Католицьких Церков, де зустрівся із її Головою архиєпископом Клаудіо Гуджеротті.

Метою зустрічі, за словами владики у коментарі пресслужбі Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ, було представлення напрацювань Патріаршої комісії УГКЦ у справах духовенства. Йдеться про нову програму священничої формації, що була перевидана у 2021 році, а також план синодальних візитацій семінарій УГКЦ. Цей план вже розпочався із Львівської духовної семінарії Святого Духа, однак був перерваний у зв’язку із початком повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну. Тож сторони обговорили можливість відновлення візитацій, насамперед стосовно формаційних закладів за межами України.

Окремо владика Богдан Данило представив способи душпастирської опіки біженців у Сполучених Штатах Америки та відповідь Української Католицької Церкви у США на проблеми, із якими вони зустрічаються, прибувши до невідомої для них країни. Архиєпископ Клаудіо виявив неабияке зацікавлення їхнім станом та виразив бажання підтримки цих зусиль.

Також владики пригадали про зустрічі між різними представниками Східних Католицьких Церков, які архиєпископ Клаудіо розпочав ще будучи священником і співпрацівником Дикастерії. Сьогодні існує реальна можливість і бажання їхнього продовження у Сполучених Штатах.

Голова Дикастерії у справах Східних Католицьких Церков запевнив у своїй молитві за український народ та виразив непохитну віру у те, що на українській землі у скорому часі запанує Божий мир.