Владика Аркадій Трохановський у неділю Розслабленого: «Не можна залишити хворого без допомоги, бо це нелюдяно»

9 травня 2023

У неділю Розслабленого, 7 травня 2023 року, єпарх Ольштинсько-Ґданський владика Аркадій Трохановський прибув із душпастирським візитом до греко-католицької парафії в с. Видмінах (Польща).

Під час Божественної Літургії спільно з владикою Аркадієм співслужили венґожевський декан, місцевий парох о. Григорій Столиця та диякон Богдан П’єтночка. Перед Літургією також відбулися Таїнства Хрещення та Миропомазання. Про це повідомляє пресслужба Ольштинсько-Ґданської єпархії УГКЦ.

У своїй проповіді до вірних під час богослужіння владика Аркадій наголосив, що у неділю розслабленого, наша Церква, пропонуючи своїм вірним послухати євангельську розповідь про зустріч Ісуса Христа і хворого при купелі Витесді, хоче звернути особливу увагу на хворих, а також і на тих, хто ними опікується. Це — найближча родина, медичний персонал, іноді люди, яких можемо назвати волонтерами, які не шукають слави, але несуть поміч та милосердя.

«У нинішній євангельській розповіді, окрім розслабленого, маємо також Ісуса Христа, який, вислухавши хворого, зцілив його. Христос сказав до нього: „Встань, візьми твоє ложе і ходи“. А далі, коли його зустрічає у храмі, додає: „Оце ти видужав — тож не гріши більше, щоби щось гірше тобі не сталось“ (Ів. 5, 14). Христос дарує не тільки фізичне оздоровлення, але також пригадує, що не менш важливе є і духовне. Треба встати, взяти своє ложе, наче свою історію життя на спину і більше не нарікати та не грішити», — зазначає архиєрей.

Владика відзначив, що всі мають свої біди і слабкості. Хто ж в житті не терпів, не втратив близької особи? — риторично запитав він. «Але всі ми, як християни, покликані до того, що зробив Ісус Христос: прийти до хворого, вислухати його та в міру своїх можливостей допомогти йому. Допомагаємо, бо хочемо оздоровлення, адже коли людина любить, тоді хоче добра для іншої особи».

Водночас, за словами проповідника, інколи ми почуваємо себе безсилими, щоби принести оздоровлення. «І коли охоплює нас таке безсилля, найважливіше, щоби ми були біля стражденної особи, щоби ми вміли виявити нашу солідарність, співчуття і знайшли час на молитву за хворого. Щоб ми не втікали, а були причиною того, що молитва стає для неї душевним лікарством», — промовив єпископ.

«Подія, про яку ми почули сьогодні з Євангелії, постійно повторюється. У різних ситуаціях людина терпить. Іноді дуже сильно терпить. І саме тоді кличе іншу особу. Потребує її присутності. Тоді кожен з нас повинен показати хворим, що, не зважаючи на їхню недугу, ми є біля них, бо вони є повноцінними членами спільноти, наших родин. Не можна залишити хворого без допомоги, бо це нелюдяно», — зазначив на завершення своєї літургійної науки єпарх Ольштинсько-Ґданський.

На закінчення Літургії владика Аркадій привітав усіх із Великодніми святами й побажав доброго здоров’я, щастя, радості та миру в житті. Окремими словами привітань владика Аркадій наділив новоохрещену Ксеню та її батьків, а також цілу родину.

У свою чергу, отець Григорій Столиця подякував владиці за спільну молитву. «Візит владики був підкріпленням для громади, чого ми потребуємо чи не кожного дня і кожної хвилини, щоби наше життя можна було назвати повноцінним і з присутністю в ньому Воскреслого Христа», — підкреслив о. Григорій.

Фото: Божена Пука