Вірні Луцького екзархату віддали шану Богородиці, прославленій у Волинській іконі
11 травня 2025 року вірні Луцького екзархату мали змогу віддати шану Богородиці, прославленій у Холмській (Волинській) іконі.

Першу письмову згадку про Холмську Богородицю знаходимо у Галицько-Волинському літописі при описі подій за 1259 рік. Ікону Божої Матері, яку пізніше назвуть Холмською, князь Данило Галицький привіз орієнтовно в 1223–1237 роках з Києва в засноване ним місто Холм. Сама ікона написана темперними фарбами на кипарисових дошках у візантійському стилі. На іконі зображено Божу Матір, яка тримає на правій руці дитину Ісуса, який правою рукою благословляє, а в лівій тримає сувій. На іконі збережено 70 % авторського живопису. Розмір її — 95×66 см. Сьогодні вона зберігається у музеї Волинської ікони в місті Луцьку, від чого отримала другу назву «Волинська».
Зважаючи на обставини російської війни проти України, цього року моління відбувалися перед копією ікони. Традиційно, у другу неділю травня вона була виставлена у катедральному храмі Різдва Пресвятої Богородиці. Про це повідомляє пресслужба Луцького екзархату.
Помолитися спільно, віддати шану Небесній заступниці з’їхалися вірні з усіх куточків Волині та Рівненщини. Очолив молитву владика Йосафат Говера, екзарх Луцький. Разом з ним молилися священники, які чисельно прибули до катедри.
У своєму слові архиєрей звернув увагу слухачів на одну із рис, яка ілюструє життя Пресвятої Богородиці, — служіння. «Про Богородицю у євангельських оповідях ми не так часто зустрічаємо згадки, але її присутність відчуваємо в усій євангельській розповіді, яка описує земне життя Ісуса Христа… Тільки разом з Марією можемо віднайти сили, щоби не зневіритися, але потрібно так, як вона, покласти всю надію на Бога. Коли нам важко, разом з Марією звернімо свій взір до Бога», — наголосив владика Йосафат.
На закінчення прощі усі присутні мали можливість віддати шану та помолитися у своїх приватних наміреннях перед іконою.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ