Відійшов до вічності художник-аквареліст Мирослав Откович. Співчуття владики Йосифа Міляна

27 жовтня 2021

26 жовтня 2021 року на 75-му році життя відійшов до вічності художник-аквареліст, сценограф і реставратор Мирослав Откович.

На спомин про Мирослава Отковича

Сьогодні ранком, на 75-му році життя відійшов у вічність мій старший товариш Мирослав Откович.

У спогадах згадую тисячі розмов, у яких отримував від сьогодні новопреставленого Мирослава безцінні поради у сфері сакрального мистецтва.

Якби Він у житті нічого не зробив, а лише залишив би по собі відреставрований Богородчанський іконостас, то Його життя було б немарним. Але з Ним було по-іншому… Завжди відважний, працьовитий та активний. Як художник та сценарист Він мав ще багато ідей та планів, які чітко знав як реалізовувати.

Тому сьогодні згадую Його як видатного митця, Який залишив по собі колосальні доробки та безліч відреставрованих шедеврів. Зокрема праця Його команди дала нове життя старовинній іконі Пресвятої Богородиці з Дорогобужа (Рівненщина). Він не боявся критики, а просто брався до роботи, яка приносила свої плоди.

Свої співчуття приношу Його Дружині Валентині та дітям Тарасові та Зоряні. Огортаю Вас молитвою у цей непростий час.

Нехай Господь Бог дарує Новопреставленому Мирославу життя Вічне у Його просторах! Спочивай з Богом, Друже!

† Йосиф Мілян,
єпископ-помічник Київської архиєпархії

Довідка

Мирослав Откович — художник-аквареліст, сценограф, реставратор, член Національної спілки художників України з 1980 року, заслужений діяч мистецтв України (2001), народний художник України (2009). Ініціатор організації професійної реставраційної освіти у Львові (Львівський коледж декоративного та ужиткового мистецтва імені І. Труша та Львівська національна академія мистецтв). Автор проєкту «Реставрація іконостаса з церкви Воздвиження Чесного Хреста монастиря Скит Манявський», авторства Йова Кондзелевича (Богородчанський іконостас) — пам’ятки мистецтва національного значення.

Був автором духовних творчих і мистецьких проєктів в Україні та за її межами. У його сценографічному доробку — «Панахида за померлими з голоду» Євгена Станковича та кантата «Сім слів Христа на хресті» Джеймса МакМіллана, реалізовані в концертному залі ім. С. Людкевича Львівської філармонії.

За матеріалами фейсбук-сторінки владики Йосифа Міляна