Відбулося засідання Постійного Синоду УГКЦ
11 вересня 2019 року, одразу після завершення Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, в Українській папській колегії святого Йосафата в Римі (Італія) відбулися робочі засідання Постійного Синоду УГКЦ на чолі із Отцем і Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом.
Традиційно, опісля завершення синодальних засідань Священного Синоду Української Греко-Католицької Церкви, відбувається засідання Постійного Синоду УГКЦ, яке у більшій мірі є присвячене розгляду можливостей та ефективних напрямних щодо впровадження постанов. Не став винятковим і цей рік. Саме тому, у конференц-залі Української папської колегії святого Йосафата Блаженніший Святослав очолив робочі засідання Постійного Синоду УГКЦ.
Зокрема, члени Постійного Синоду обговорили підсумки засідань Священного Синоду, які вилилися у Постанови, методику їх втілення на загальноцерковному, єпархіальному та парафіяльному рівнях, а також застановилися над іншими поточними питаннями, які канонічно належать до вирішення Постійним Синодом.
Нагадаємо, що у засіданнях Постійного Синоду беруть участь Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав, архиєпископ і митрополит Перемисько-Варшавський владика Євген Попович, архиєпископ і митрополит Філадельфійський владика Борис Ґудзяк, єпарх Пармський владика Богдан Данило та єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський владика Теодор Мартинюк. Окрім того, участь у засіданнях бере владика Богдан Дзюрах, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ.
Довідка
Постійний Синод допомагає Отцеві і Главі УГКЦ у справах звичайного адміністрування або у вирішенні термінових справ відповідно до загального законодавства (ККСЦ) та цього правильника. Постійний Синод формується як «виконавчий комітет» у цих справах.
Постійний Синод складається з п’яти єпископів, включно з Отцем і Главою УГКЦ, який його очолює (кан. 115, § 1 ККСЦ).
Одного з єпископів іменує Отець і Глава УГКЦ, а інших трьох обирає таємним голосуванням Священний Синод Єпископів на п’ятирічний термін. Не є обов’язковим, щоб вони всі призначалися водночас; однак може виявитися корисним, щоб термін їхніх повноважень збігався.
Постійний Синод не замінює Священного Синоду Єпископів УГКЦ, тому що він не може здійснювати законодавчої чи судової діяльності; крім того, справи більшої ваги, які вимагають обговорення всіх єпископів, застережені за Священним Синодом Єпископів.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ