Відбулася традиційна коляда Блаженнішого із сусідами у заміській резиденції в селі Княжичі

10 січня 2019

У заміській резиденції Глави Української Греко-Католицької Церкви, у селі Княжичі, відбулась коляда з Блаженнішим Святославом. Традицію зустрічі з сусідами резиденції у Княжичах започаткував блаженної пам’яті кардинал Любомир Гузар.

Дійство розпочалося із традиційної української колядки «Добрий вечір Тобі, пане Господарю», яку провадив другий курс Київської Трьохсвятительської духовної семінарії. Відтак владика Богдан Дзюрах зачитав привітання з Різдвом, яке він отримав від сестер-монахинь з м. Житомир. Преподобні сестри прислали цитату невідомого автора: «Різдво — це подарунок любові, загорнений у людську природу і зв’язаний надійними обітницями у Бога. Різдво — це ангельська мелодія небесних хорів. Різдво — це престіл, до якого людина може принести свої терпіння, щоби зазнати полегші, свою розгубленість, щоби віднайти мир, свій гріх, щоби зазнати прощення. Різдво — це яскрава зірка на небосхилі всього людства. Його не можна описати словами, а лише серцем, яке сприймає, вірить і розуміє…» За словами владики Богдана, хоч автор є й невідомим, описані почуття, напевно, відчуває кожен з нас. Різдво — це завжди щось особливе, сімейне, затишне.

Опісля, із вітальним словом звернувся до усіх присутніх Блаженніший Святослав, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви. Блаженніший Святослав розпочав із того, що Йому дуже приємно привітати, пригорнути усіх учасників коляди. Блаженніший Любомир завжди щедро приймав гостей, сусідів у цій своїй рідній хаті. Сьогодні, на тому місці, де Він сидів, стоїть крісло як знак особливого відчуття, що у цьому святі не тільки Бог приходить до нас, але й усі ті, хто нас любив і яких ми любимо. Тому що, на Різдво небо і земля єднаються разом, щоб співати і славити народження нашого Спасителя.

«Дуже приємно бачити вас щороку. Громада сусідів не зменшується, а зростає, тому що, долучаються інші наші гості і наша християнська родина тут у Княжичах разом святкує Різдво. Різдво — це свято особливої близькості Бога до людини. Але з іншого боку, це також нагода, яку Господь нам посилає, щоби ми були ближчими один до одного», — сказав Блаженніший Святослав.

Владика Святослав, переповідаючи слова свого давнього друга, зазначив, що колись на Різдво люди ніколи не сиділи вдома, але ходили, колядували, ділилися радістю з рідними і близькими. І тепер, коли ми будуємо дуже гарні будинки, ставимо високі паркани, за якими, на жаль, дуже часто закриваємося, дивимося один на одного хіба що у вікно, дуже важливо не забувати, що важливим елементом нашої християнської культури є коляда, ділення затишком свого дому з іншими.

Відтак провід святкування перебрали брати-семінаристи, співаючи колядки та віншуючи. Кульмінацією вечора стала різдвяна сценка, вміло організована семінаристами Київської семінарії. На відміну від звичного вертепу, цього року не було традиційних Ірода, трьох волхвів, ангелів, пастушків, жида тощо. Натомість, це була глибока християнська інтерпретація «Різдвяної історії» Чарльза Діккенса. Глядачі стали свідками, як Ісус Христос може народитися не просто для світу, але у конкретній людині, цілком перемінивши її. Святкування продовжилися частуванням, цікавими розмовами, колядками та невеликим концертом студентів-акордеоністів Київської консерваторії.

За матеріалами Київської Трьохсвятительської духовної семінарії