Відбулася пресконференція за підсумками Синоду УГКЦ

16 вересня 2023

14 вересня на закінчення роботи Синоду Єпископів УГКЦ, який проходив у Римі з 3 по 13 вересня 2023 року, у приміщенні Української папської колегії відбулася пресконференція. Із представниками міжнародних ЗМІ, акредитованих при Святому Престолі, поспілкувалися Блаженніший Святослав, Глава і Отець УГКЦ, та архиєпископ Борис Ґудзяк, митрополит Філадельфійської митрополії УГКЦ.

Відбулася пресконференція за підсумками Синоду УГКЦ

Блаженніший Святослав розповів представникам медіа про 10 робочих днів Синоду Єпископів у Римі, зокрема про головне душпастирське завдання Церкви — «зцілення ран в умовах війни». «Як Церква, ми розуміємо, що виживання нашого народу залежить не лише від військової чи політичної підтримки, а й від нашої здатності пережити травми війни. Кожен із нас травмований війною: єпископи, священники, монахи, тому ми теж повинні навчитися по-новому супроводжувати людей у нашому душпастирському служінні». Про це повідомляє Секретаріат Глави УГКЦ у Римі.


Коментуючи зустріч єпископів УГКЦ зі Святішим Отцем Франциском, Блаженніший Святослав наголосив: «Ми пережили важливу зустріч із Папою Франциском. Дві години братнього, відкритого, щирого та справжнього діалогу. Його Святість переніс зустріч із нами на годину вперед саме для того, щоб дати нашим єпископам можливість висловитися і свідчити про те, що вони переживають».

Глава УГКЦ розповів: «Папа уважно вислухав нас і сказав: „Можливо, ви сумніваєтеся, з ким Папа, і це завдає ще одного болю українцям, але я хочу запевнити вас, що я з вами“. Тепер наше завдання — донести ці слова Папи до наших вірних».

У контексті розмови про роль Святого Престолу у визволенні полонених окрему увагу було приділено темі звільнення двох священників-редемптористів, арештованих окупаційною владою в Бердянську. Блаженніший Святослав наголосив: «Ми шукаємо всі можливі канали, щоб хоча б дізнатися про їхню долю. Ми звернулися до багатьох міжнародних організацій із проханням допомогти пришвидшити процес їхнього звільнення».


Блаженніший Святослав також вказав на значення місії кардинала Дзуппі, який нещодавно здійснював візит до Пекіна. «Китай є одним із головних геополітичних гравців, котрі завжди заявляли про свою готовність співпрацювати заради миру», — зазначив Глава УГКЦ. «Зараз кардинал Дзуппі перебуває в Китаї, після візитів до Києва, москви та Вашингтона. Для нас це чіткий знак того, що Папа не змирився з війною. Святий Престол і Святіший Отець не байдужі до того, що відбувається в нашій країні, і шукають усіх можливостей, щоб покласти край цій безглуздій і боговбивчій війні».

«Ця місія відкриває певні канали. Все, що ми передали в руки кардинала в Києві, він відвіз до москви: питання повернення депортованих дітей і список багатьох цивільних українських громадян, викрадених та зниклих безвісти внаслідок російської агресії».


Архиєпископ Борис Ґудзяк показав журналістам фотографію студентів Папської колегії 2015–2016 років, серед яких Олег Цуньовський, що був на фронті і внаслідок поранення втратив руку та ногу. «Такі хлопці і дівчата платять сьогодні високу ціну за те, що ми називаємо європейськими цінностями», — наголосив митрополит Борис. Він вказав і на той факт, що майже 30 років тому Україна відмовилася від ядерної зброї, «здійснивши не лише політичний, а й євангельський жест». «Після розпаду Радянського Союзу наша держава мала третій за розміром ядерний потенціал. Україна ніколи не готувалася до війни і через добровільну втрату ядерного статусу продемонструвала всьому світові свої наміри побудови миру у відносинах міжнародного співіснування», — наголосив владика Борис та закликав світову спільноту пам’ятати про цей факт, коли йдеться про гарантії безпеки для України.

Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ

Локації

Персони

Дивіться також

Живе Телебачення Мукачівська греко-католицька єпархія Релігійно-інформаційна служба України Український Католицький Університет Офіційний сайт Ватикану Новини Ватикану Consilium Conferentiarum Episcoporum Europae