Відбулася перша у цьому році нарада відповідальних за молодіжне душпастирство в УГКЦ

5 січня 2021

4 січня 2021 року відбулася перша в цьому році зустріч усіх відповідальних за молодіжне душпастирство в Українській Греко-Католицькій Церкві.

Розпочавши нараду молитвою, присутні розповіли про те, що організовують у передсвятковий час у своїх єпархіях та парафіях.

Захід модерував заступник голови Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ отець Роман Демуш.

Так, до прикладу, в Канаді вірні УГКЦ організовували святкування Нового року з молоддю у молитві та прославі Господа. А також подбали про допомогу для безхатченків. Чимало уваги, як наголосила Вікторія Марко із Саскатунської єпархії, тут приділяють також розвиткові культурних проєктів, зокрема театру на ходулях. А в лютому українські католики спільноти «Свята Софія» проводитимуть міжєпархіальний проєкт із опанування англійської мови для дітей різних соціальних категорій.

Багато цікавих акції проводять і греко-католики в Польщі. Серед них, як зазначив отець Руслан Марцішак із Вроцлавсько-Кошалінська єпархії, молодіжна катихеза, на яку щосереди збирається молодь. Триватимуть ці науки аж до Великого посту.

Однією з важливих подій нашої Церкви, про яку розповів голова молодіжної Комісії Тернопільсько-Зборівської архиєпархії отець Орест Павліський, стала зустріч духовенства УГКЦ та інших конфесій, представників місцевого самоврядування та молоді на першому Молитовному сніданку, який відбувся 24 грудня в Тернополі. На цьому заході усі присутні об’єдналися в спільній молитві за мир в Україні та за відвернення загрози інфекції коронавірусу. Молитовний сніданок створив позитивну атмосферу екуменічності та став можливістю повалити стіни і побудувати мости, для об’єднання зусиль довкола спільних цінностей.

Ще один масштабний проєкт, який вдалося реалізувати Тернопільсько-Зборівській архиєпархії УГКЦ ― «Миколай про тебе не забуде». Не зважаючи на карантин, 1100 діток отримали подарунки від Миколая, які зібрали завдяки невтомній праці волонтерів.

В Івано-Франківську, як розказав отець Михайло Віхоть, молодь онлайн провадить молитовні зустрічі та молитви Тезе.

Важливою складовою зустрічі було представлення до обговорення напрацювань стратегії душпастирства УГКЦ 2030.

«Ми прагнемо знайти спосіб, щоб об’єднати зусилля усіх людей та інституцій нашої Церкви для спільного служіння. Напрацьовуючи нову стратегію душпастирства, переконуємося, що ідея Живої парафії ― актуальна. Та сьогодні ми шукаємо можливості для реалізування єдиної пасторальної стратегії, не забуваючи про те, що всі ми ― різні», ― підкреслив голова Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ, секретар Душпастирської ради УГКЦ отець Ростислав Пендюк.

З-поміж іншого на зустрічі також обговорили важливість спільного планування та розвитку єдиного календаря. Заторкнули питання можливостей проведення Форумів відповідальних людей на різних єпархіях. А також ― формат і місця проведення ініціатив «Молитва Вітру».

Окрему увагу приділили новому проєктові ― реколекційних зустрічей із християнськими блогерами під час Великого посту.

На завершення зустрічі усі присутні на онлайн-нараді колядували та отримали благословення владики Браєна Байди, який попросив у Господа про добрі плоди праці та служіння.

За матеріалами Наталії Павлишин для «Дивенсвіт»