Великопосні реколекції під духовним проводом владики Стефана Сороки

4 квітня 2019

Протягом 21–24 березня отець Михайло Хомицький разом із своїми парафіянами містечок Росбурн та Шоал-Лейк (провінція Манітоба, Канада) мали нагоду вітати у своїх храмах Пресвятого Серця Ісусового та Св. Йосафата відповідно вислуженого архиєпископа і митрополита Стефана Сороку.

Великопосні реколекції під духовним проводом владики Стефана Сороки

Впродовж чотирьох днів парафіяни на чолі із своїм парохом о. Михайлом Хомицьким мали нагоду молитися, слухати, роздумувати і найважливіше покаятися і примиритися з Богом на духовних вправах, які проводив вислужений архиєпископ і митрополит Стефан Сорока.

На першій духовній науці Преосвященнний владика Стефан акцентував на наших відносинах з Богом, а саме як ми дізнаємося більше про Бога через контакт з іншими людьми і друзями та яким чином на нас впливає спільна молитва, яку ми творимо.

Центральною темою другої науки стали роздуми про те, як ми повинні приділяти більше уваги людям з потребами і більше вчитуватися у слова наших молитов, зокрема під час Великого посту. Адже богослужіння Великого посту наповнені глибокими текстами про покаяння, більше того, вони дещо відрізняються, зокрема тривалістю, жестами та стилем.

У третій науці Його Преосвященство владика Стефан попросив усіх присутніх приборкати свій гнів, обурення та заздрість щодо своїх ближніх, слухаючи, помічаючи і обмінюючись з іншими, що, у свою чергу, також вестиме нас на зустріч із потребами та слабкостями інших. Однак, ці падіння наших ближніх не повинні заступати перед нами живих осіб, яких ми покликані любити та шанувати.

Відтак у Хрестопоклонну Неділю владика Стефан очолив Божественну Літургію, на якій під час літургійної проповіді пригадав усім молільникам про чуда та зцілення Ісуса Христа, які Він продовжував здійснювати навіть на хресті. Зокрема, архиєпископ зазначив про момент зцілення розбійника, який був прийнятий Ісусом Христом у Царство Небесне.

Наприкінці Божественної Літургії усі вірні отримали помазання святим єлеєм на зцілення душі і тіла та приступили до пошанування Святого Хреста Господа нашого Ісуса Христа.

Духовні реколекції завершилися смачною пісною вечерею, на яку були запрошені усі парафіяни і гості.

Насамкінець, спільнота вірних із парафій Пресвятого Серця Христового, що у м. Росбурні та Святого Йосафата, що у м. Шоал-Лейк побажали вислуженому архиєпископу і митрополиту Стефану Сороці міцного здоров’я, щастя, непохитної стійкості та віри.

Окрім цього, варто зазначити, що у четвер, 21 березня, архиєпископ-емерит Стефана Сорока відвідав та благословив дитячий біблійний гурток у церкві Пресвятого Серця Христового м. Росбурн (провінція Манітоба, Канада). Преосвященний владика також звернувся до дітей із духовною наукою про світло Христа, використовуючи 3 запалені свічки для візуалізації. «Ми дізналися, що може викликати світло в наших серцях, як гріх приносить безлад у наше серце і те, що нам потрібно чинити в нашому житті, щоб дозволити цьому дорогоцінному Світлу освячувати нас, горіти яскраво, і як нам треба також бути світлом для інших. Ми дізналися про приклади з особистого досвіду архиєпископа, про те, що ми ніколи не повинні бути надто зайняті, щоб зупинитися і прислухатися до шепоту Ісуса, що говорить до нас через обставини нашого життя. Потім ми пішли до Церкви, щоб помолитися Хресну Дорогу. Насамкінець, архиєпископ уділив нам своє благословення», — розповідає катехитка Лінда Ришитило.

За матеріалами Вінніпезької архиєпархії
Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ