«Ваша Церква завжди і всюди буде з вами», — Блаженніший Святослав до українців у Швеції

13 жовтня 2024

12 жовтня 2024 року Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав розпочав свій перший душпастирський візит до Швеції, під час якого відбулась спільна молитва з українцями у Стокгольмі.

Своє слово Глава УГКЦ розпочав зі спогадів про перші дні широкомасштабного вторгнення російських окупантів, ділячись особистими пережиттями та спогадами про сотні людей, які знаходили порятунок у криптах Патріаршого собору. Також архиєрей розповів, як під час бомбардувань досвідчив присутність та опіку Бога, порівнюючи собор Воскресіння Христового УГКЦ у Києві з Ноєвим ковчегом. Про це зазначає пресслужба Апостольського екзархату у Німеччині та Скандинавії.

Україна у полоні війни

«Де люди перебували в полоні страху, там священники йшли служити Літургію», — сказав Блаженніший Святослав, розповідаючи про наляканих людей, які ховались від бомб у метро і підвалах, куди також приходили молитись священники.

Також Глава УГКЦ розповів про завзяття і віру в перемогу тих українців, які з опором зустріли вторгнення окупантів у Києві: «Ми бачимо перемогу і відчуваємо її, але ми ще мусимо її здобути», — сказав Блаженніший Святослав, згадуючи про перші дні боротьби, яка точилась у Києві.

«Той народ, який живе вірою в Бога, наповняється його силою, а тому такий народ не можна зламати», — сказав Глава УГКЦ, наголошуючи на тому, що весь світ дивиться на українців у цій несправедливій війні з великим подивом.

«Не забувайте, чиї ви діти»

Під час цього першого в історії візиту до Швеції, Блаженніший Святослав запевнив українську громаду у тому, що УГКЦ завжди й усюди буде з ними, забезпечуючи належну пастирську опіку: «Ми не маємо права втратити того великого багатства, яке ви з собою сюди привезли — віру в Бога, глибоку українську культуру, яка є перлиною культури народів Європи і цілого світу. Тому ваша Церква буде разом з вами».

Говорячи про перспективи, які відкриваються перед українцями у Європі, ОТець і Глава УГКЦ звернувся до присутніх на зустрічі з проханням, щоб вони не забували чиїми дітьми вони є, згадуючи слова Тараса Шевченка: «І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь. Бо хто матір забуває, того Бог карає, того діти цураються, в хату не пускають. Чужі люди проганяють, і немає злому на всій землі безконечній веселого дому».

Говорячи про розвиток структур УГКЦ у Швеції, Блаженніший Святослав зазначив, що бажає, щоб кожна громада мала можливість щонеділі брати участь у Літургії, оскільки на сьогодні у цій країні є лише троє священників УГКЦ, які обслуговують дванадцять душпастирств. «Я хочу, щоб в відчули, що ваша Церква з України про вас дбає і любить. Та Церква, яка в Україні спливає кров’ю, але дбає про своїх дітей, навіть ціною власного життя», — мовив Отець і Глава УГКЦ.

Подяка за постійну підтримку українців

«Хочу вам подякувати, бо знаю як багато ви робите для перемоги України. Дякую вам, що ви боретесь за Україну там, куди покликав вас Господь у цей час жахливої війни. Виконайте до кінця цей обов’язок перед своєю Батьківщиною, навіть перебуваючи тут. Кожного разу, коли ви розповідаєте правду про Україну, ви є борцями інформаційного фронту. Кожного разу, як ви, дорогі діти, добре вчитеся, ви теж боретесь за перемогу України», — сказав Блаженніший Святослав, відзначаючи важливість кожного українця у боротьбі за волю і гідність. А звертаючись до молоді він заохотив їх бути найкращими і найвідповідальнішими працівниками, щоб світ побачив, що українець заслуговує поваги: «Робіть добро там, де ви є і наскільки ви є спроможні це зробити».

Також Глава УГКЦ, говорячи про сприяння Церкви у належному пошануванні прав українців за кордоном, мовив наступне: «Церква завжди боронила свій народ, захищаючи його права і потреби перед міжнародними інституціями».

Відтак Блаженніший Святослав передав слова вдячності від українських захисників, котрі отримують допомогу від українців за кордоном.

На завершення зустрічі Глава УГКЦ уділив усім присутнім архиєрейське благословення, а також запросив кожного до особистого спілкування.

Нагадаємо, що 13 жовтня 2024 року о 14:00 Блаженніший Святослав очолить Архиєрейську Божественну Літургію у храмі Святого Івана у Стокгольмі, де моляться вірні УГКЦ.