Євангеліє від Марії. День двадцять третій: Марія — жінка слухання

23 травня 2020

Пресвята Родино з Назарета, чудова школо святого Євангелія: навчи нас наслідувати твої чесноти мудрою духовною дисципліною, дай нам чітке бачення, що вміє розпізнавати дію Провидіння у щоденних реаліях життя.

Євангеліє від Марії. День двадцять третій: Марія — жінка слухання

Молитва вервиці

Я хотів би наголосити на красі простої контемплятивної молитви, доступної для всіх, дорослих і малих, вчених і малоосвічених. Це молитва на вервиці. Під час молитви на вервиці ми звертаємося до Діви Марії, щоб завжди нас провадила до тіснішої єдності з її Сином, щоб уподібнюватися до Нього, мати Його думки, діяти як Він. Справді, у молитві, повторюючи «Богородице Діво», ми роздумуємо над таїнствами, подіями з життя Христа, щоб пізнавати і любити Його все більше. Вервиця — дієвий інструмент відкритися на Бога, щоб допоміг нам перемогти егоїзм та приніс мир у наші серця, родини, суспільство і світ.

Дорога молоде, Христова любов та Його дружба не є ілюзією, бо Ісус на хресті показує, наскільки вони є конкретними і не зарезервованими для вибраних. Але зустріти їх та досвідчити у повноті можна лише тоді, коли щиро шукати, з довір’ям відкритися Христові та дбайливо розвивати духовне життя, приступаючи до Святих Таїнств, роздумуючи над Святим Писанням, наполегливо молячись, живучи у християнській спільноті. Почувайтеся живою частиною Церкви, задіяною у євангелізації, у єдності з братами та сестрами у вірі та сопричасті з пастирями. Не бійтеся жити вірою! Відважно у простоті будьте свідками Христа у середовищах свого щоденного життя. А тим, кого зустрічатимете, своїм ровесникам, вмійте показати насамперед обличчя милосердя та любові Бога, який завжди прощає, підбадьорює, дарує надію. Завжди будьте уважними до інших, особливо до найбідніших і найслабших, даючи свідчення братньої любові проти всякого егоїзму і замкнутості.

Молитва до Пресвятої Родини

Ісусе, Маріє і Йосифе,
до Вас, Пресвята Родино з Назарета,
скеровуємо сьогодні наш погляд
із захопленням і довірою;
у Вас ми споглядаємо
красу єдності в істинній любові;
вам ввіряємо усі наші сім’ї,
щоб у них відновилось чудо ласки.

Пресвята Родино з Назарета,
чудова школо святого Євангелія:
навчи нас наслідувати твої чесноти
мудрою духовною дисципліною,
дай нам чітке бачення,
що вміє розпізнавати дію Провидіння
у щоденних реаліях життя.

Пресвята Родино з Назарета,
вірний стороже таємниці відкуплення:
нехай у нас відродиться повага до тиші,
зроби наші сім’ї світлицями молитви
і переміни їх у малі домашні Церкви,
віднови прагнення до святості,
підтримуй благородну працю роботи, виховання,
слухання, взаємного розуміння і прощення.

Пресвята Родино з Назарета,
розбуди в нашому суспільстві усвідомлення
священного і непорушного характеру сім’ї,
неоціненного добра, якого ніщо не може замінити.
Нехай кожна сім’я стане гостинним домом добра і миру
для дітей і старших осіб, для хворих і самотніх,
для вбогих і тих, хто потребує допомоги.

Ісусе, Маріє і Йосифе,
з довірою просимо вас,
з радістю ввіряємося вам.

† Папа Франциск

На фото: Ліська чудотворна ікона Матері Божої