Євангеліє від Марії. День чотирнадцятий: Ніжне обличчя

14 травня 2020

Євангеліє від Марії. День чотирнадцятий: Ніжне обличчя

Марійський стиль євангелізації

В Апостольському посланні Радість Євангелія також і я довірив шлях Церкви материнському заступництву Марії, пригадуючи усім вірянам, що «у євангелізаційній діяльності Церкви є Марійський стиль. Бо щоразу, коли дивимось на Марію, починаємо вірити в революційну силу ніжності й любові. У Марії ми бачимо, що покірність і ніжність — це чесноти не слабких, а сильних, які не потребують знущатися з інших людей, щоб відчувати свою перевагу… Ця динаміка справедливості й ніжності, споглядання і готовності допомагати іншим чинить Її еклезіальним взірцем євангелізації» (п. 288).

Мистецтво оберігати

Щоб опікуватись, оберігати, потрібна доброта, ніжність. У Євангеліях святий Йосиф з’являється як людина сильна, відважна, робітник, але в його душі — велика ніжність, яка є чеснотою не слабких, а, навпаки, сильних, і вказує на мужність душі та здатність виявляти увагу, співчуття, правдиво відкриватися на інших, любити. Ми не повинні боятися доброти, ніжності! Сьогодні в день вшанування св. Йосифа відзначаємо початок служіння нового єпископа Рима, Петрового наступника. Оберігати створіння, кожного чоловіка і кожну жінку, поглядом ніжності й любові — це відкрити горизонти надії, це відкрити промінь світла серед багатьох хмар, це нести тепло надії! Берегти Ісуса з Марією, берегти все створіння, берегти кожну людину, особливо найбідніших, берегти самих себе — ось служіння, яке єпископ Рима покликаний виконувати, але до якого усі ми покликані, щоб засвітилась зоря надії: бережімо з любов’ю те, що Бог нам подарував! Молю про заступництво Діви Марії, святого Йосифа, святих Петра і Павла, святого Франциска, щоби Святий Дух супроводжував моє служіння, і всіх вас прошу — моліться за мене!

† Папа Франциск

На фото: Деревнянська чудотворна ікона Матері Божої