«В умовах війни треба силу Божої благодаті, що приходить нам через молитву», — владика Василь Івасюк

17 вересня 2024

14 вересня з нагоди храмового празника у церкві Воздвиження чесного Хреста, що в м. Надвірна, була відслужена Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив владика Василій Івасюк, єпископ Коломийської єпархії УГКЦ. Під час Літургії були уділені ієрейські свячення дияконові Андрію Онуфраку.

Разом з владикою Василієм співслужили чисельно зібрані священники Коломийської єпархії, як зазначає місцева пресслужба.

Значення знаку святого хреста

Під час своєї проповіді владика Василь Івасюк ствердив, що святий хрест — це вічно живий символ безконечної Божої любові до людей. Ісусова жертва на хресті — це відкуплення від гріха, перемога над смертю і дияволом.

Далі архиєрей пояснив значення знаку святого хреста, яким ми себе знаменуємо під час молитви чи у різних життєвих випадках. «Віддаючи честь святому хресту, кладучи на собі знак святого хреста, ми визнаємо свою віру в нашого Спасителя. Тренер іспанської збірної поклав на себе знак святого хреста перед грою. Це вияв віри. Пізніше він заявив: „Я віруюча людина“. Не можна хрестися будь-як. Коли ми хрестимося, тоді поклоняємося Пресвятій Трійці. Коли піднімаєте руку до чола, це вся висота — Отець, потім вся глибина — Син і переходиш на всю ширину плечей — Святий Дух. Тому біжить диявол від хреста. Але як ви хреститеся так, неначе мух відганяєте від себе, то тоді демони не втечуть від вас, а скоріше цим ви їх підбадьорюєте», — мовив він.

Витривалість у Бозі

Не міг оминути увагою архиєрей під час проповіді дійсність війни, у якій перебуваємо: «Йде третій рік війни. Бачимо довкола нас ракети завдають смертельних ударів. В очі смерті дивимося кожного дня і боремося з гріхом. Це невтомна і невидима боротьба нашої Церкви. Чого ми потребуємо в цій боротьбі? В умовах війни треба силу Божої благодаті, що приходить нам через молитву».

Мотивація для християн сьогодення

Окрім того, владика Василь заохотив усіх присутніх до любові. «Християнин має любити всіх людей. Одначе, це зовсім не перешкоджає йому найпершою любовʼю любити свою родину і свою Батьківщину. І як любов до ближнього не противиться любові до родини, так теж й не противиться любові до Батьківщини», — підкреслив архиєрей.

Після Херувимської пісні відбулася ієрейська хіротонія: владика Василій Івасюк рукополижив диякона Андрія Онуфрака.

Завершення молінь

По завершенні Літургії єпископ подякував пароху церкви Воздвиження Чесного Хреста за відповідальне священниче служіння. Потім до присутніх звернувся новопоставлений священнослужитель о. Андрій Онуфрак: «Хочу сьогодні подякувати усім тим, кого Бог поклав на мою дорогу життя. Татові й мамі за те, що ви привели мене на цей світ, виховали та дали добрий приклад сімейного життя. Дякую своїй дружині Марʼяні, адже вона найбільше мене підтримувала та завжди була поруч. Особливо дякую Вам, владико Василіє, за можливість духовно зростати біля Вас». Новопоставлений ієрей також висловив вдячність о. Ігорю за спільне служіння та досвід, який можна було здобути під час пастирської практики.

Опісля о. Андрій Онуфрак уділив вірянам своє благословення, а єпископ Василій спільно зі священниками на подвірʼї церкви відслужив Чин малого освячення води.