В Угорщині відкрили дві українські школи

17 вересня 2020

Минулими вихідними неподалік від Будапешта, у Парку розваг Пілішчева, що розташований у мальовничій місцевості біля підніжжя гірського масиву Піліш, відбулося родинне свято та офіційне відкриття двох українських шкіл: Недільної школи при ДСУУ та церковної «Рідної школи».

В Угорщині відкрили дві українські школи

Захід розпочався із молитви та благословення на навчальній рік, яку провів о. Дам’ян Габорій, священник для українців в Угорщині.

У межах святкування відбулася розважальна програма та різноманітні майстер-класи. Крім того, для дітей та їхніх батьків було організовано сімейну естафету з різноманітними завданнями. Учасники заходу взяли участь у фотосесії в спеціально облаштованій фотозоні. А на завершення свята школярі отримали канцелярське приладдя та смаколики.

Цього ж дня відбулося відкриття навчального року для українських скаутів, які діють при парафії Покрови Богородиці УГКЦ в Будапешті та належать до Української асоціації Федерації католицьких скаутів Європи: https://fse.com.ua/

«Це було гарне родинне свято, яке показало, що єдність в громаді — це пріоритет. Українська громада в Будапешті завдяки тим школам та їх креативним програмам має чудову можливість навчати дітей української мови, традиції, культури та духовно формувати. Проте для нас головною метою є створення в Будапешті повноцінної української школи, у якій діти мали б можливість щоденно навчатися рідною мовою», — розповів отець Дам’ян.

За матеріалами пресслужби УГКЦ в Угорщині