В Івано-Франківську молитовно вшанували жертв політичних репресій
У неділю, 21 травня, в Меморіальному сквері молилися поминальне богослужіння до Дня пам’яті жертв політичних репресій. Моління очолив архиєпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин.
Поминальні заходи розпочалися із хвилини мовчання, у часі якої присутні віддали шану всім, хто поліг у жорстокій боротьбі українського народу проти окупантів. Про це інформує Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.
Опісля цього відбулася панахида, яку очолив митрополит Володимир у співслужінні духовенства Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ та священнослужителів ПЦУ.
Помолитися за Героїв прийшли сотні громадян — представники влади, військовослужбовці, рідні та друзі загиблих на Майдані, в АТО та у жорстокій російсько-українській війні, а також небайдужі франківці.
По завершенню моління представники Івано-Франківської обласної військової адміністрації та Івано-Франківської міської ради вручили посмертні нагоди родинам полеглих Захисників України.
Їх отримували дружини, діти та родичі загиблих Героїв.
Відтак всі присутні виконали Державний гімн України.
На завершення представники влади поклали квіти до могил військовослужбовців, які віддали своє життя за Незалежність України.
Вічна пам’ять полеглим за волю і кращу долю України! Шана і низький уклін їхнім сім’ям.
Довідка
День пам’яті жертв політичних репресій — щорічний національний пам’ятний день в Україні, що припадає на третю неділю травня.
Указом президента України Леоніда Кучми № 1181/2000 від 31 жовтня 2000 року День пам’яті жертв голодоморів, який відзначався кожної четвертої суботи листопада перейменовувався на «День пам’яті жертв голодомору та політичних репресій». Указом Кучми № 797/2004 від 15 липня 2004 року встановлювалася назва «День пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій». Указом Президента України Віктора Ющенка № 431/2007 від 21 травня 2007 року дні пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій розведено у часі. День пам’яті жертв голодоморів залишився щочетвертої суботи листопада, натомість, третя неділя травня встановлена Днем пам’яті жертв політичних репресій «з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам’яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства».
Традиційно, у День пам'яті жертв політичних репресій вищі особи держави покладають квіти до національного меморіального заповідника «Биківнянські могили». Покладання квітів до пам'ятних знаків відбувається також по всій країні, відбуваються жалобні віче і церемонії.