В Аргентині відсвяткували храмовий празник

4 жовтня 2023

1 жовтня у свято Покрови Пресвятої Богородиці та день захисників і захисниць України у Катедральному соборі Української Греко-Католицької церкви в місті Буенос-Айрес в Аргентині урочисто відсвяткували престольний празник та ювілей 55 років освячення собору.

В Аргентині відсвяткували храмовий празник

Святкування розпочались архиєрейською Божественною Літургією, яку очолив владика Даниїл Козлинський у співслужінні єпархіального клиру, який прибув з різних куточків Аргентини, а особливо з провінції Місіонес. Цьогорічні урочистості стали особливими через присутність апостольського нунція в Аргентині його ексцеленції Мирослава Адамчика, особливого і повноважного посла України в Аргентині Юрія Клименка у супроводі дипломатичного корпусу, сестер монахинь та культурно просвітницьких організацій. Про це розповідає Департамент інформації УГКЦ із посиланням на пресслужбу Буенос-Айреської єпархії Покрови Пресвятої Богородиці.

Після прочитаного Євангелія високодостойний гість виголосив: «Ми знаємо дуже добре історію про Марту і Марію, але не завжди її інтерпретуємо правильно, хибним є думати, що Ісус не цінує працю Марти, але навпаки — Він глибоко її цінить тому, що споживає те, що вона приготувала. Ця історія нас вчить двох речей у нашому житті. Марія, сидячи у стопах Христа, представлена як учениця Месії. Сьогодні для нас це виглядає нормально, але у часи Христа жінки не могли бути ученицями одного з равинів. Ця перша річ вказує нам, що треба бути учнями Христа. В особі Марти ми бачимо, що наше щоденне життя є не зовсім простим, часто ми не відрізняємо між важливим і терміновим не завжди діємо з цією самою енергією. В житті існують першочергові речі, це Бог, життя і родина».

Особливу увагу папський нунцій звернув на несправедливу війну Російської Федерації проти України.

«Дорогі брати і сестри, 591 день тому Росія здійснила військовий напад на Україну без загрози і без причини. Це була і є несправедлива агресія, яка спричинила і спричиняє смерть і руйнування. До військових дій російська влада не шукала мирного вирішення проблем, на які вона вказувала. Здається, що для неї людське життя не має високої цінності. Ця війна ведеться саме людьми, які не слухають слова Божого і не виконують його! Це справжня драма, бо йдеться про християнські народи. Ми просимо Бога розради тим, хто оплакує своїх загиблих, і надії на перемогу для українського народу».