В Афінах відзначили День Незалежності України

25 серпня 2021

24 серпня українська церковна спільнота святого Миколая УГКЦ в Афінах, відсвяткувала тридцяту річницю Відновлення Незалежності України.

В Афінах відзначили День Незалежності України

Урочистості святкування розпочалися о 17:00 з подячного Молебня у катедральному храмі Пресвятої Трійці при Грецькому Екзархаті.

Молебень очолив о. Ігор Посоленик у співлужінні з отцями Романом Скрипнюком, Андрієм Твердохлібом, та священником Словацької Греко-Католицької Церкви Петром Фуко.

Також на запрошення отців, на святкуванні були присутні Надзвичайний і Повноважний Посол України в Грецькій Республіці пан Сергій Шутенко, радник з консульських питань — пані Ганна Тіщенко та інші представники Посольства.

В часі проповіді отець Ігор пригадав про дві Заповіді Любові, які Бог дав людині. Любити Бога та свого ближнього. «Сьогодні ми і наш багатостраждальний український народ святкуємо 30-ту річницю відновлення Незалежності України. В часі нашого моління за Україну, як подяка Богові за цей дар і благання Його про благословення, ми не тільки святкуємо як українці, які є патріотами своєї країни, як її сини і доньки, але як справжні християни, які люблять свою країну, всіх хто живе в ній, а тому моляться за неї» отець підкреслив, що «не можемо по-справжньому будувати вільну, незалежну, сильну і люблячу Україну, якщо в ній не буде Бога. Господь не тільки не заперечує державності та любові до своєї батьківщини, але по справжньому доповнює її і вказує нам, якою вона повинна бути. Ми часто використовуємо таке чудове гасло „Бог і Україна“, а це означає любити Бога і свого ближнього, з яким живемо на одній землі».

Після завершення Молебня, всі присутні заспівали церковний гімн «Боже Великий, Єдиний», а одразу ж після цього діти та молодь виконали Гімн України.

Зі словами привітання до всіх присутніх звернувся також Надзвичайний і Повноважний Посол Сергій Шутенко: «Вітаю вас з 30-ю річницею відновлення незалежності України. 24 серпня — головна, найвизначніша дата в житті кожного українця. Нам сьогодні 30 і ми з впевненістю можемо сьогодні сказати: Ми — міцна держава, держава з великим запасом стійкості. Ми — вільна і демократична країна, яка виборола своє право бути рівною серед рівних демократичних європейських держав. Ми — втілення мрії мільйонів українців, які упродовж сторіч боролися за здобуття незалежності. Ми — втілення мрії тих, хто пройшов через страшні випробування: заборони своєї власної мови, радянські каторги, голодомор, війни. Ми — це єдність духу і сильна армія, яка і сьогодні захищає від ворога суверенітет і територіальну цілісність нашої держави. За нами — тисячолітня історія нашої ж держави Руси-України. Попереду — красиве, щасливе майбутнє!»

По завершенні промови п. Посла, святкове дійство продовжилося і всі присутні спостергіли за виступом дітей та молоді, яких підготовила сестра Христофора Тернинко, ЧСВВ.

Відтак, розпочалася третя частина святкування Дня Незалежності, Українською Церковною Спільнотою святого Миколая УГКЦ. Усі присутні перейшли з храму до будівлі Екзархії, де вже в залі переглянули ролик про Незалежність України, та мали святковий фуршет. Варто зазначити, що перед фуршетом, пан Посол подарував для спільноти святковий торт, і спільно з отцем Ігорем його розрізали для присутніх.

Завершилося святкування Божественною Літургією, яку о 20:00 год. очолив о. Роман Скрипнюк у співслужіння зі священниками о. Ігором Посолеником та о. Андрієм Твердохлібом.

За матеріалами Пресслужби УГКЦ у Греції для Департаменту інформації УГКЦ