Упродовж літа у Донецькому екзархаті вдалося провести 18 літніх таборів для 400 дітей

2 вересня 2023

Протягом трьох місяців літа 2023 року в Донецькому екзархаті відбулося 18 дитячих християнських таборів, участь в яких в загальному взяло близько 400 дітей. Як і де все відбувалося — читайте далі.

Попри всі виклики і труднощі війни, духівники та аніматори Донецького екзархату зробили все можливе, щоб діти фізично відпочили, емоційно відновилися, зустріли нових друзів та подружилися із Богом. Про це повідомляє Ангеліна Вовк для пресслужби Донецького екзархату УГКЦ.

Більшість учасників літніх таборів були внутрішньо переміщені особи, діти, які чи не щодня чують звуки вибухів і не з чуток знають, що таке війна. Тож для них ці табори стали справжнім джерелом світла, добра та радості посеред пітьми.

Тематика таборів була щоразу новою та захопливою. А ось програма завжди включала в себе цікаві майстер-класи, ігри, квести, духовні науки, Святу Літургію та чимало іншого. Одним із важливих завдань кожного табору було знайомство з Богом та Церквою, оскільки не всі діти зростають в оцерковлених сім’ях. Через найпростіші, а подеколи й складніші, катехизи та особисті свідчення отців, сестер та аніматорів діти загоралися бажанням зробити перший крок до знайомства з Ісусом. А після таборів вже й самі приводили батьків на Божественну Літургію.

Таких результатів досягнули як вже досвідчені аніматори, так і 20 нових християнських аніматорів, які цього року тільки завершили формаційні курси.

Табори відбулися при наступних парафіях: Матері Божої Неустанної Помочі у м. Запоріжжі, Архистратига Михаїла м. Запоріжжя, Преображення Господнього у м. Кам’янське, Юрія Побідоносця у м. Покровськ, Різдва Пресвятої Богородиці у Першотравенську, Преображення Господнього у Преображенці, а також два деканальні табори неподалік Кам’янського та у Карпатах.