УКУ та Чиказька єпархія св. Миколая підписали договір про співпрацю задля підтримки діяльності Місійного інституту

8 січня 2023

Український католицький університет на чолі з ректором о. Богданом Прахом спільно з деканом Філософсько-богословського факультету о. Юрієм Щурком 5 січня підписали договір про співпрацю з правлячим архиєреєм єпархії святого Миколая у Чикаго владикою Венедиктом Алексійчуком, задля підтримки діяльності Місійного інституту.

У межах співпраці Український католицький університет та Місійний інститут Чиказької єпархії святого Миколая надають можливості для обміну досвідом між викладачами Філософсько-богословського факультету УКУ та Інституту через впровадження програм стажування, участі у спільних дослідницьких проєктах тощо. Також договір передбачає видання спільних сертифікатів по звершенню програми Місійного інституту для підготовки співців, дияконів, катехитів і християнських лідерів. Про це інформує пресслужба Українського католицького університету.

Владика Венедикт та о. Богдан Прах під час підписання договору про співпрацюВладика Венедикт та о. Богдан Прах під час підписання договору про співпрацю

«Для нас, як для університету, є надзвичайно цінним, що українські єпархії, особливо за кордоном відчувають потребу співпраці в інтелектуальній та формаційній сферах. Думка українських богословів, науковців є рівноцінною до закордонних колег. Ба більше, вона адаптована до нашого контексту та розуміння українських потреб. А в часі війни саме українські науковці найкраще розуміють виклики, випробування, особливості душпастирювання і служіння», ― зазначив отець-ректор УКУ о. Богдан Прах.

Владика Венедикт Алексійчук зазначив, що Місійний інститут в Чиказькій єпархії був створений для формації мирян: «Я переконаний, що багато людей мають досвід зустрічі з Богом, але вони не знають, як передати цей досвід. Місійний інститут має три важливих напрямки: постійна формація священників; вишкіл дияконів, дяків, катехитів і християнських лідерів; школа євангелізації, де ми, як єпархія, маємо відповідальність формувати і виховувати мирян. Для нас важливо бути з УКУ та частиною УКУ, адже університет має величезний досвід в науковій і освітній діяльності. Цей договір ― лише початок співпраці».

Отець Юрій Щурко, владика Венедикт, отець-ректор Богдан ПрахОтець Юрій Щурко, владика Венедикт, отець-ректор Богдан Прах

Нагадаємо, що 8 грудня 1973 року Патріарх Йосиф Сліпий, дбаючи про освіту і розвиток науки для українців, після створення Українського католицького університету св. Климента Папи в Римі, заснував Філію УКУ в Чикаго. Співпраця УКУ з Місійним інститутом Чиказької єпархії УГКЦ є продовженням служіння Українського католицького університету українській Церкві в Америці, зокрема українській діаспорі в Чикаго, яка тоді відгукнулася на ініціативу Патріарха і до нині продовжує підтримувати діяльність УКУ у Львові.

Владика Венедикт, єпископ Єпархії святого Миколая з осідком у ЧикагоВладика Венедикт, єпископ Єпархії святого Миколая з осідком у Чикаго

Під час підписання договору ректор УКУ вручив владиці Венедиктові у подарунок підбірку богословських книг для бібліотеки Місійного інституту в Чикаго. Серед них: збірка катехиз «Чоловіком і жінкою сотворив їх: богослов’я тіла святого папи Івана Павла II». Цю працю святого папи Івана Павла ІІ про богослов’я тіла вперше переклав українською Інститут родини та подружнього життя УКУ. Видання «Життєві історії підпільної Церкви», в основі якого лежать повні тексти 7-ми інтерв’ю єпископа, священників, мирянки XIX-ХХ cт. Через їхні долі розкриваються не лише знакові події з церковного чи родинного життя галичан, а й нариси з історії освіти, розвиток та відродження традицій чернецтва, переслідування за віру, будні з життя в’язнів радянських таборів і свідчення віри християн у підпіллі. Книгу «Митрополит Андрей Шептицький і нацистський режим», яка описує три роки життя Митрополита під нацистським пануванням, що підкріплюється широкою джерельною базою. А також видання «Громада — єпископ — Церква: Константин Богачевський і становлення української католицької митрополії в США».