Українці з Угорщини, Словаччини, Румунії та України вперше здійснили Всеукраїнську прощу до Марія-Повч
Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владика Степан Сус очолив перше Всеукраїнське паломництво до Маріяповчанської чудотворної ікони Божої Матері в Угорщині. У прощі взяли участь українці греко-католики, які мешкають в Угорщині, а також долучились вірні УГКЦ зі Словаччини, Румунії та України.
«Сьогодні ми пустились в дорогу до цього святого місця — до Богородиці, прославленої в іконі у Марія-Повч. Паломництво — це не просто поїздка чи екскурсія. Це завжди особливий час. Це нагода побути у святому місці, куди люди приїжджали і приходили пішки зі своїми молитвами і проханнями, щоби Богородиця за них заступилась, де люди знаходили правильні відповіді на питання, які їх турбували. Сьогодні ми, маючи різні болі, просимо щоби Та, яка плакала на іконі, витерла сльози тих українців, які терплять через війну, — зазначив владика Степан Сус під час проповіді на Архиєрейській Літургії перед чудотворною іконою Матері Божої. — У 500-й день війни в Україні ми молимось біля ікони Богородиці за увесь український народ, а також за угорський, словацький і румунський народи. Молимось, щоби Та, яка завжди спішить на допомогу усім, прийшла до нас, потішила і розрадила, допомогла, щоби в Україні швидше закінчилась війна, щоби відчували Її підтримку і захист ті, які пройшли через справжнє пекло тут, на землі. Пресвята Богородице, огорни своїм покровом тих, хто зранений, хто переживає втрати, біль, хто не має ліків, щоби вилікувати рани, хто лишився сиротою, хто став біженцем і мігрантом, хто пробує відшукати землю під ногами. Пресвята Богородиця, молись за нас!»
Владика Степан закликав усіх паломників молитись з відкритим серцем, усвідомлюючи, що це проща і молитва за увесь український народ, як повідомляє Пасторально-міграційний відділ УГКЦ.
Єпископ також подякував Главі Угорської Греко-Католицької Церкви Фюлепу Кочишу від імені Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава за організацію паломництва і за запрошення до такої молитви.
«Щиро дякуємо, що Ви стали пастором для українців, які проживають тут, в Угорщині. Що Ви з турботою прийняли біженців, які прибули сюди, рятуючись від війни в Україні.
Дякую, що допомагаєте і сприяєте тому, шо вони мають змогу молитись рідною українською мовою. Українці тільки збагатять Угорську Греко-Католицьку Церкву. Нехай Господь винагородить Вас сторицею за Вашу чуйність і турботу про всіх і благословить Вас, Вашу паству, Вашу Церкву на многії і благії літа», — звернувся Голова ПМВ до угорського архиєпископа.
Своєю чергою Глава Угорської Греко-Католицької Церкви Фюлеп Кочиш подякував за вітання і наголосив, що Угорську і Українську Греко-Католицькі Церкви об’єднує віра, обряд і Богородиця.
«Ми сьогодні вітаємо у цьому святому місці наших українських братів, які проживають як в Україні, так і в Угорщині. Війна дуже страшна. Ми стараємось допомогти українським вірним, які проживають тут, в Угорщині. І впевнений, якби, не дай Боже, війна прийшла на нашу землю, українці так само підтримали б нас. Ситуація страшна, але наш обряд, наша віра і Богородиця з’єднують нас», — зауважив архиєпископ Фюлеп.
У Літургії біля Маріяповчанської чудотворної ікони Божої Матері взяли участь священники УГКЦ з Румунії, Словаччини, Угорщини і України. Супроводжував молитву хор «Відлуння» з Дрогобича.
Довідка
Марія-Повч — невелике містечко на території нинішньої Угорщини, в минулому село Карпатської Русі, один із найвідоміших паломницьких центрів Європи. Тут, у греко-католицькому василіянському монастирі св. Михаїла, зберігається чудотворна ікона Матері Божої Повчанської. Історія образу сягає ХVІІ ст., коли селянин Лаврентій Гурт придбав і подарував його церкві в с. Повч. 4 листопада 1696 року під час Богослужіння з очей Пресвятої Богородиці потекли сльози. Чудо сльозіння тривало з невеличкими перервами понад місяць. Свідками цього явища, а також численних зцілень, стали сотні людей. Спеціальна церковна комісія підтвердила чудо плачу і образ проголосили чудотворним. До церкви, де зберігалася ікона, відразу потягнулися паломники.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ