Українці взяли участь у Світовому Дні Молоді в далекій Панамі

30 січня 2019

Владика Браян Байда разом із молоддю із Саскатунської єпархії відвідав Панаму задля участі у Світовому Дні Молоді разом із Папою Франциском.

Українці взяли участь у Світовому Дні Молоді в далекій Панамі

Впродовж 22–27 січня відбулася вже традиційна молодіжна зустріч на Світовому Дні Молоді у Панамі. «Тепер про Панаму не тільки будуть говорити як про регіональний центр або стратегічно вигідне місце для торгівлі або транзиту людей; вона перетвориться на центр надії», — відзначив цінність цьогорічного місця проведення Папа Франциск на зустрічі із членами дипломатичного корпусу, представниками цивільного суспільства і культури у палаці Bolivar. Окрім цього, Папа також вважає, що завдяки таким зустрічам Церква комунікує і творить відносини з молоддю: «Ці Світові Дні Молоді є унікальною можливістю, щоб вийти на зустріч і ще більше наблизитися до досвіду молодих людей, повного надій і прагнень, але також кривд і шрамів».

Не змогли оминути цієї натхненної зустрічі й українські паломники. «Цього разу в Панамі українські паломники активно беруть участь у всіх подіях. День починається з вранішньої науки, переважно катехизи або молитви. В цьому році українці відвідують заняття разом з польськими паломниками, одразу після мають Євхаристію та обід. Центральною подією дня є зустріч з папою Франциском та з молоддю зі всього світу на центральних визначених локаціях. Крім того, українські волонтери допомагають у служінні та підтримують усіх присутніх паломників! Загалом атмосферу на вулицях не передати! Слова гімну „Ось я слугиня Господня, нехай станеться мені по слову твоєму“ об’єднали молодь зі всього світу у щирій молитві», — діляться своїми враженнями та емоціями молодь на українській офіційній сторінці Світових Днів Молоді.

Варто також зазначити, що владика Браян Байда, разом із 500-ма канадськими паломниками та вірними із Саскатунської єпархії УГКЦ, брав участь у спільних молитвах та провадив катехитичні зустрічі. Однією із таких стала катехизація в Instituto America, про яку владика Браян відгукується із великою радістю: «Я говорив про те, як бути співчутливими на прикладі Марії, котра настільки відкрита до нас, постійно навчаючи нас, як бути слугами Господа. Відтак ми мали час для запитань та відповідей, а також спільну Літургію. Наприкінці, з’явилася можливість для фотографій».

Загалом, Світовий День Молоді у Панамі зібрав десятки тисяч молодих людей, які не тільки зустрілися заради розваги та подорожей, але й відкрили красу спільної молитви та багатство своєї віри у її розмаїтті.

Довідка

Світові Дні Молоді — це міжнародна зустріч молодих людей всього світу, які разом зі своїми катехитами, священиками, єпископами і Папою Римським збираються в одному місці, щоби сповідувати віру в Ісуса Христа. «Світові Дні Молоді — це вияв постійного піклування Церкви про молодих людей. Саме тому Церква, об’єднана навколо Наступника Петра, повинна щораз більше в усьому світі звертати увагу на молодь, виходячи назустріч їх очікуванням, вказуючи їм на певність, якою є Христос, правду, якою є Христос, і любов, якою є Христос» (Святий Іван Павло ІІ, Слово до Колегії Кардиналів, 20 грудня 1985 року).

Засновник і перший господар цих Днів був Іван Павло II, який зібрав молодих в Римі (1984, 1985, 2000), Буенос-Айресі (1987), Сантьяго-де-Компостелі (1989), Ченстохові (1991), Денвері (1993), Манілі (1995), Парижі (1997) і Торонто (2002).

Після смерті Папи Римського Івана Павла II діалог Церкви з молоддю продовжує великий прихильник Світових Днів Молоді Папа Бенедикт XVI, який очолював зустрічі послідовно в Кельні (2005), Сіднеї (2008) і Мадриді (2011). Завдяки служінню Бенедикта XVI, молодь постійно проголошувала Христа і поклонялася Йому в Пресвятих Дарах, а Церква могла бачити своє молоде і веселе обличчя, так необхідне сучасному світові.

У липні 2013 року (Ріо-де-Жанейро), молодь зустрілася з Папою Франциском. Саме він повідомив, що наступна зустріч молоді всього світу відбудеться в 2016 році в Кракові, в Польщі.

Важливо знати, що завжди разом з молоддю у СДМ бере участь багато єпископів, священиків, монахів і монахинь, семінаристів, новиків, а від деякого часу у СДМ приймають участь також вчителі та професори університетів. На останньому СДМ в Європі (Мадрид 2011) було 800 єпископів, 14000 священиків і кілька тисяч богопосвячених осіб.

Відео: EWTN Ukraine
Фото: Владика Браян Байда та facebook-сторінка «Світовий День Молоді»
Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ