Українці взяли участь у першій за кілька століть процесії зі Святими Тайнами у м. Базель (Швейцарія)

13 червня 2023

У неділю, 11 червня 2023 року, вперше за багато століть у м. Базель (Швейцарія) відбулася врочиста процесія зі Святими Тайнами з нагоди свята Пресвятої Євхаристії.

У переважно протестантському кантоні Базель-місто такі процесії не відбувалися з часів Реформації, себто з першої половини XVI століття. Про це йдеться на офіційному сайті Паризької єпархії Святого Володимира Великого.

Крім Святих Тайн у процесії були також закцентовані інші способи Божої присутности серед людей. Серед них Боже слово — Євангеліє, яке несли під першим балдахіном. Також знаком і способом Божої присутности є ікони, тому о. Назарія Заторського як представника Східної Церкви попросили нести ікону Спаса Нерукотворного, написану св. п. Остапом Лозинським.

Іншим знаком Божої присутности є хрест, який несли за іконою, а за ним під другим балдахіном несли монстранцію з Пресвятою Євхаристією.

Вирушила процесія від церкви Святої Клари, відтак зупинилася для молитви різними мовами на Ринковій площі (Marktplatz), звідки рушили до церкви Марії (Marienkirche), де відбулися заключні молитви й уділено євхаристійне благословенння всім учасникам. Серед учасників були представники всіх католицьких парафій та місій Базеля, включно із українською греко-католицькою спільнотою.

Завершилося святкування, за доброю християнською традицією, спільною трапезою, яку приготували місцеві громади. Тож можна було скуштувати смаколиків португальської, словацької, польської кухні, випити пива, вина чи соку і поспілкуватися в невимушеній атмосфері.