Українська Пасха в Будапешті

3 травня 2019

Українська громада Угорщини традиційно відсвяткувала український Великдень в Будапешті на українській парафії Покрови Пресвятої Богородиці. Кожного року на Пасхальні богослужіння до Будапешта приїжджають українці з цілої Угорщини.

Українська Пасха в Будапешті

Великоднім святам передували Великопісні реколекції, які провів о. Василь Чудійович, канцлер Київської архаєпархії, та богослужіння Страсного Тижня, які розпочалися з Великого четверга. Церковний спів страсних богослужінь: Утрені Страстей, Царських Часів, Вечірні з виставленням Плащаниці, Єрусалимської утрені, Вечірньої з Літургією св. Василія Великого, забезпечили брати-семінаристи Львівської духовної семінарії Святого Духа: Маркіян Паньків, Богдан Коцан, Ігор Фірут.

Великодній день розпочався з Пасхальної утрені, яку своїм співом прикрасили семінаристи греко-католицької семінарії зі Львова. Натомість, Великодня Літургія прозвучала в супроводі місцевого хору «Новус» та братів — семінаристів. Воскресну молитву очолив священик для українців в Угорщині о. Дам’ян Габорій у співслужінні з отцем Томашом, настоятелем угорського римо-католицького храму святої Єлизавети ХХ району Будапешта.

На завершення Літургії отець Дамян прочитав великоднє послання Блаженішого Святослава, привітав присутніх в церкві з Воскресінням Христовим та подякував усім, хто спричинився до організації святкування: п. Ярославі Хортяні, голові Товариства українців в Угорщині, Ліліані Грексі, голові Столичного самоврядування українців в Угорщині, Ніколетті Хортяні, голові самоврядування українців Ференцвароша, Єлизаветі Ладані та Олегові Турику від самоврядування українців Уйпешту, Уляні Княгінецькій, голові самоврядування українців Уйпешту, Аркадію Гупало, українському консулу в Ніредьгазі.

На завершення літургії, діточки церковної школи кардинала Гузара в Будапешті представили великодній концерт, а після молитви в церкві на відомій туристичній вулиці Ваці біля церкви відбувся Чин освячення великодніх кошиків. Близько чотириста осіб взяли участь у Воскресному богослужінні.

Як зазначила пані Ярослава Хортяні, ініціатор створення української релігійної громади греко-католиків в Будапешті та член пасторальної ради при парафії, яка проживає в Будапешті понад сорок років: «Кожного року наша громада зростає. Це вперше така велика кількість українців взяла участь у Великодніх богослужіннях».

За матеріалами офіційної facebook-сторінки «Українська Греко-Католицька Церква в Угорщині»
Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ