Українська громада в Данії відсвяткувала 15-річчя
28 травня українська громада у м. Вайле, що в Данії, святкувала 15-річчя від дня заснування парафіяльної спільноти. З цієї нагоди Архиєрейську Божественну Літургію очолив апостольський екзарх для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії владика Богдан Дзюрах.
Своє слово до присутніх архиєрей розпочав із вдячності всім, хто спричинився до творення та розвитку громади, як повідомляє пресслужба Апостольського екзархату у Німеччині та Скандинавії.
«Сьогодні хочемо дякувати Богові за Його доброту, бо це Він у своїй ласці зібрав нас воєдино в одну християнську українську Божу родину. Дякуємо нині рідній церкві, яка 15 років тому в особі мого попередника владики Петра Крика заснувала цю громаду. Дякуємо місцевій Римо-Католицькій Церкві, яка відкрила свої сестринські обійми перед нами, прийняла нас сюди, до цього храму, і приймає сьогодні як членів однієї вселенської Божої родини. Дякуємо нашим душпастирям, які впродовж цих років опікуються цією нашою громадою: отцю Василеві Тиховичу, який стояв при витоках громади і зразково служить у Королівстві Данія, очевидно, дякуємо теперішньому пароху отцю Василеві Баглею за ревне душпастирське служіння. Дякуємо Богові за кожного з вас, за кожну українську душу, яка не соромиться своєї віри, яка прийшла на чужину, але тут знайшла другу батьківщину, що шукає Бога і горнеться до спільноти Церкви», — сказав єпископ.
Беручи до уваги також свято Зіслання Святого Духа, яке цього дня згідно з григоріанським календарем відзначає Церква, владика Богдан, згадуючи приїзд новообраного святого папи Івана Павла ІІ до себе на Батьківщину, який молився про сходження Святого Духа на польський народ, сказав: «Сьогодні хочемо молитися і призивати благодать Святого Духа для нашої духовної віднови, для віднови нашого народу, нашої Церкви і кожного з нас. Ворог прийшов на нашу землю і викопав там братські могили, у які лягли невинні жертви українського народу — жінки, чоловіки й діти. Господи, обнови обличчя української землі, яка сьогодні стікає кров’ю і сльозами. Господи, нехай Твій всесильний Дух прожене з нашої землі ворога-супостата, нехай витре кожну сльозу з обличчя кожної людини, нехай вилікує наші душевні і тілесні рани, нехай обновить обличчя нашої землі».
Відтак владика Богдан закликав присутніх щоденно відкриватися на дію Святого Духа, у якому людина є сильною та спроможна перемогти диявола.
«Ми молимося і просимо Господа, щоби Він скріпив нас своїм Духом у єдності, яка є ознакою присутності Святого Духа. Диявол є тим, хто ділить. Де є агресія, там працює він. Ворог нашого спасіння — диявол. Натомість, Дух Святий єднає, примирює і приносить мир», — сказав архиєрей, виділяючи першу ознаку дії Святого Духа в людині та спільноті.
А друга непомильна ознака Святого Духа, за словами проповідника, — це любов, яка виявляється у служінні. «Ми сьогодні потребуємо готовності служіння. І сила Божа виявляється в житті нашого народу. Посеред жахливих випробувань ми служимо один одному. Служать наші військовослужбовці-захисники. Вони жертвують найбільшим даром — життям. Наші волонтери, медики, капелани — весь народ активізувався для служіння. Дякую і вам, бо знаю, як багато добра зроблено за цей рік. І в тому добрі запорука нашої перемоги, сили і надії. Але нашого служіння ще буде дуже довго потрібно», — зазначив апостольський екзарх.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ